Як використовувати аудіокниги для вивчення англійської
Одразу почну з питання – а як часто ви берете почитати книги з дисками в офісах? Можу посперечатися: більшість відповість, що ніколи. Причини, звісно, різні. У когось немає часу, комусь це здається нудним, а дехто просто не розуміє, як цю систему використовувати. Ось саме для останньої категорії і написано цю статтю.
Отже, спочатку зрозуміємо, навіщо нам потрібні книги з дисками. По-перше, використовуючи їх, ви покращите свої навички аудіювання (сприйняття мови на слух). По-друге, поповните свій словниковий запас як окремими словами, так і цілими фразами. І, по-третє, отримаєте море задоволення від можливості читати та слухати улюблені книги англійською, нехай і в спрощеному варіанті.
Але для того, щоб робота з такими книгами була продуктивною, треба пам'ятати кілька базових правил.
-
Завжди правильно визначайте рівень книги
Найчастіше їх 6 (Beginner, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced), хоча в деяких є рівень Starter для тих, хто тільки почав вивчати мову. Якщо ви хочете комфортно почуватися, читаючи або слухаючи книгу, рекомендую брати її на рівень нижче вашого. Такий підхід дозволить рідше заглядати в словник, а ті слова та висловлювання, які все ж таки будуть новими, легше запам'ятаються.
-
Не захоплюйтесь перекладом слів
Якщо ви правильно підібрали рівень книги, у вас має вийти близько 3-4 слів на одному розвороті. Якщо їх більше – візьміть книгу на нижчий рівень. Більше того, якщо ваш рівень Intermediate і вище, намагайтеся зрозуміти значення слова із контексту, а вже потім перевіряйте у словнику.
-
Не використовуйте систему однобічно
Якщо ви тільки читаєте книги або тільки слухаєте їх, ви отримуєте лише половину користі.
-
Обирайте таку книгу, яку вам дійсно цікаво читати
Ніщо так не відбиває бажання читати, як нудна книга або текст. Це ви, напевно, пам'ятаєте зі шкільних занять з англійської.
Ну ось ви вже твердо вирішили, що користуватися аудіокнигами для вас важливо, рівень книги вибрали правильно і вона вам цікава. Тепер лишилося розібратися, як її використати.
- Читаємо перший розділ, перекладаємо нові слова та виписуємо їх.
- Робимо вправи, дані наприкінці книги (вони є у більшості видань).
- Слухаємо прочитаний розділ.
- Повторюємо це з усіма розділами книги.
- Копіюємо собі цей запис на плеєр і слухаємо всю книгу ще щонайменше 5 разів.
Слухати можна скрізь – вдома, поки готуєте вечерю, в метро, на роботі за обідом, для цього не обов'язково виділяти окремий час. Робимо ми це для того, щоб усі ті слова та вирази, які ви переклали та відпрацювали у вправах, запам'яталися вам не у вигляді окремих слів, а в контексті. Такий спосіб дозволяє не тільки легше запам'ятати слово, а й застосувати його у власній мові.
Самі книги ви можете взяти напрокат в наших офісах. Приємного читання!
Віра Соколова
Хочеш на безкоштовний пробний урок?