тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Vocabulary, Business. 15.01.2016

Small talk: вивчаємо мистецтво маленької бесіди

Автор: Марія Пищейко

Small talk - на перший погляд звучить несерйозно. Його синоніми chit chat або light talk також здаються незначними або маловажливими. Але не варто недооцінювати важливість пари pleasantries (люб'язні фрази), якими ви обмінялися, наприклад, в ліфті зі своїм генеральним директором або на сходовій клітці з сусідом зверху. Від вашого вміння вести настільки нехитру бесіду може залежати не тільки спокійний сон будинку, але і шанси на кар'єрне зростання.
 
Всім знайома ситуація, коли, як тільки зависає awkward pause, всі думки зникають і ви shy away from людини, немов від представника ворожої раси, з яким неможливо знайти нічого спільного. Все набагато простіше. Практично в будь-якій ситуації можна почати розмову на ці чотири універсальні теми: weather, scenery (концерт, парад, виставка), people (спільні знайомі, діти) і belongings (книга, брошка, сумка Gifty). З якої саме - дивіться по ситуації.

Small talk: вивчаємо мистецтво маленької бесіди

Take the initiative: підберіть потрібні слова так, як ви б хотіли щоб заговорили з вами. To kick off a conversation, скористайтеся методом ARE (Anchor, Reveal, Encourage), розробленим фахівцем по спілкуванню Dr. Carol Fleming.

 
ANCHOR - будьте ініціатором розмови. Виберіть підходящу тему, посміхніться і почніть розмову.I like these English classes. Якщо ж нічого не спадає на думку і ви не можете come up with an idea, говоріть про те, що думаєте. Наприклад: If I seem incredibly nervous, it's because I am indeed incredibly nervous. I'm hugely overcaffeinated right now, so I may pass out at some point. How was your weekend?
 
REVEAL - розкажіть що-небудь про себе (своє ставлення) на продовження розпочатої теми. I've been attending them since 2014.
 
ENCOURAGE - підштовхніть співрозмовника до розмови, поставивши запитання, наприклад. What do you think about their two teachers system?

 

Проявляйте інтерес до співрозмовника, коментуючи його відповіді і підтримуючи розмову.

• That's interesting! Tell me more
• Why would you say that?
• Tell me about ...
• What was the best part of ...
• How did you feel about ...
• What brought you to ...
• What's surprised you most ...
• How similar / different is that to ...
• Why ...

Не забувайте to be positive. Це завжди допомагає. Бережіть свою хорошу енергію і направляйте small talks в позитивне русло: не перестарайтеся з commiserating about вічно погане життя. Тоді вже краще банально, але - про погоду - вона поганою не буває.

Як і в усьому, the only way to get better in small talk is to practice. Долаючи бар'єри в звичайних ситуаціях (з продавцем у магазині, знайомим барменом, людиною, з якою вже місяць їздите в метро), ви не помітите, як просто можна говорити ні про що і одночасно знайомитися з людьми.

Навіть якщо ви на всі сто впевнені, що  старенька, яка сидить поруч не стане your best bud (= buddy), не варто сидіти поруч і постійно hunch over your smartphone. Ви ніколи не знаєте, на кого можна encounter в парку чи де інде. Хто знає - а може ця бабуся - чарівниця? ;)

Читайте також:
Business
Англійська для бухгалтерів: як вивчати мову
Знання профільної англійської відкриває перед фахівцями з різних галузей більше кар'єрних можливостей. Деяким професіоналам навіть дозволяє реалізувати свій потенціал на міжнародному ринку, наприклад, бухгалтерам. Тому багато фахівців і студентів, які тільки здобувають освіту, замислюються над вивченням…
Vocabulary
Три ресурси, де краще вчити англійську онлайн
Якщо ви ставите собі за мету максимально швидко вивчити англійську мову, на додаток до курсів краще використовувати помічників. Ми маємо на увазі онлайн-ресурси для вивчення нових слів і граматики, практики розмовної мови. Оскільки в інтернеті дуже багато подібних джерел знань, ми вирішили сконцентрувати…
Vocabulary
Курси бізнес - англійської в Києві: корисні ідіоми
Навіть ті, хто може похвалитися величезним запасом слів, іноді потрапляють у незручні ситуації під час розмов із носіями мови через такі підступні мовні звороти як ідіоми. Подібні фрази важко зрозуміти, якщо просто дослівно перекладати кожне слово. Особливо небезпечні ідіоми в діловому середовищі, коли…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.