тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

                +38 (050) 688-99-82

yappif@gmail.com


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Business, Vocabulary. 15.01.2016

Small talk: вивчаємо мистецтво маленької бесіди

Автор: Марія Пищейко

Small talk - на перший погляд звучить несерйозно. Його синоніми chit chat або light talk також здаються незначними або маловажливими. Але не варто недооцінювати важливість пари pleasantries (люб'язні фрази), якими ви обмінялися, наприклад, в ліфті зі своїм генеральним директором або на сходовій клітці з сусідом зверху. Від вашого вміння вести настільки нехитру бесіду може залежати не тільки спокійний сон будинку, але і шанси на кар'єрне зростання.
 
Всім знайома ситуація, коли, як тільки зависає awkward pause, всі думки зникають і ви shy away from людини, немов від представника ворожої раси, з яким неможливо знайти нічого спільного. Все набагато простіше. Практично в будь-якій ситуації можна почати розмову на ці чотири універсальні теми: weather, scenery (концерт, парад, виставка), people (спільні знайомі, діти) і belongings (книга, брошка, сумка Gifty). З якої саме - дивіться по ситуації.

Small talk: вивчаємо мистецтво маленької бесіди

Take the initiative: підберіть потрібні слова так, як ви б хотіли щоб заговорили з вами. To kick off a conversation, скористайтеся методом ARE (Anchor, Reveal, Encourage), розробленим фахівцем по спілкуванню Dr. Carol Fleming.

 
ANCHOR - будьте ініціатором розмови. Виберіть підходящу тему, посміхніться і почніть розмову.I like these English classes. Якщо ж нічого не спадає на думку і ви не можете come up with an idea, говоріть про те, що думаєте. Наприклад: If I seem incredibly nervous, it's because I am indeed incredibly nervous. I'm hugely overcaffeinated right now, so I may pass out at some point. How was your weekend?
 
REVEAL - розкажіть що-небудь про себе (своє ставлення) на продовження розпочатої теми. I've been attending them since 2014.
 
ENCOURAGE - підштовхніть співрозмовника до розмови, поставивши запитання, наприклад. What do you think about their two teachers system?

 

Проявляйте інтерес до співрозмовника, коментуючи його відповіді і підтримуючи розмову.

• That's interesting! Tell me more
• Why would you say that?
• Tell me about ...
• What was the best part of ...
• How did you feel about ...
• What brought you to ...
• What's surprised you most ...
• How similar / different is that to ...
• Why ...

Не забувайте to be positive. Це завжди допомагає. Бережіть свою хорошу енергію і направляйте small talks в позитивне русло: не перестарайтеся з commiserating about вічно погане життя. Тоді вже краще банально, але - про погоду - вона поганою не буває.

Як і в усьому, the only way to get better in small talk is to practice. Долаючи бар'єри в звичайних ситуаціях (з продавцем у магазині, знайомим барменом, людиною, з якою вже місяць їздите в метро), ви не помітите, як просто можна говорити ні про що і одночасно знайомитися з людьми.

Навіть якщо ви на всі сто впевнені, що  старенька, яка сидить поруч не стане your best bud (= buddy), не варто сидіти поруч і постійно hunch over your smartphone. Ви ніколи не знаєте, на кого можна encounter в парку чи де інде. Хто знає - а може ця бабуся - чарівниця? ;)

Читайте також:
Business
Чи можна вивчити ділову англійську онлайн?
Вивчення англійської онлайн – це чудова нагода вдосконалити всі свої знання без прив’язки до будь-якого місця. Тільки в разі постійної практики з викладачами можна перейти на новий рівень володіння англійською. Зміст 1. Як вивчити англійську онлайн? 2. Кому підходить вивчення ділової…
Business
Англійська для маркетологів: основні терміни
Створити товар або послугу непросто, але продати – ще важче. Тому хороші маркетологи сьогодні дуже цінуються. До того ж постійно зростає кількість інструментів, за допомогою яких можна стимулювати потенційних клієнтів до покупки. Якщо раніше в арсеналі були тільки ТБ, друковані ЗМІ та зовнішня…
Business
Англійська для будівельників: базовий словник
З усіх видів ESP (English for Specific Purposes) англійська для будівельників є найменш затребуваною. Що дивно, адже професії в сфері архітектури, містобудування й інших галузей, пов'язаних зі спорудженням різних будівель і доріг, вважаються одними з найпопулярніших. У них задіяна велика кількість…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.