тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Business, Vocabulary. 22.01.2016

Life Strategy: складаємо бізнес-модель свого успішного життя

Автор: Марія Пищейко

Дуже часто на питання «як справи?» Ми відповідаємо «нормально». А як це - «нормально»? Що таке норма в даному випадку? Мій друг деякий час на це питання відповідав «відмінно». У часи, коли справи йшли не особливо добре чи навпаки - «відмінно» завжди залишалося чистою правдою - «відмінно від оточуючих», - пояснював він. Зараз у нього все «краще всіх». Ця відповідь виключає можливий негативний підтекст. Варто відзначити, що в цьому випадку деякі, чи то жартома, чи то всерйоз зазначають: «з тобою нецікаво, у тебе завжди - краще всіх». Чому ж нецікаво? Нема про що поговорити, коли все добре? Нема на що поскаржитися? Саме в поганих новинах легше знайти точки дотику. Поскаржитись на життя і поплакатися один одному, поспівчувати і в душі зітхнути «а у мене не так все й погано» або «я не один» - ось що часто об'єднує.

Чому б замість марного ниття не поцікавитися: як поліпшити своє життя? Але більшість цим же і займається - making it better. По-крайній мірі, ми так думаємо. Краще. А як це - «краще». Чи не вважаєте ви це схожим на «нормально»? Можливо, «щасливішим» - більш підходяще слово?

Щастя не може бути метою життя, але мета життя повинна вам його приносити. Думати, що the choice and successful pursuit of a profession - це найголовніше, може бути помилкою. Але саме ваша робота може стати одним з інструментів у пошуках щастя.

Life Strategy: складаємо бізнес-модель свого успішного життя

Clayton M. Christensen, professor at Harvard Business School, вважає, що, мабуть, найголовнішим є не вміння успішно застосовувати принципи ведення бізнесу на практиці, а вміння керуватися ними ж в житті. Так можна знайти необхідний баланс для щастя.

Давно не секрет, що the powerful motivator співробітників не тільки гроші, а можливості рости, навчатися новому, вносити внесок у загальну справу, а також be recognized for achievements. "When you make a ton of money, you want more of it. Ironic thing. You start to forget what the drivers of happiness are and what things are really important, "- говорить Clayton M. Christensen. А вам знайоме sense of futility (відчуття порожнечі) наприкінці успішного робочого дня?

Це не обов'язково означає, що потрібно жити скромніше. Знайдіть місце, де ви зможете отримувати максимум щастя і грошей - figure out the purpose of your life. З досвіду Clayton M. Christensen випливає, що це не так просто зробити. Важко працюючи над отриманням відмінних результатів, щоб вступити в Оксфорд, Клейтон made a challenging commitment - щоночі проводити годину, розмірковуючи, вивчаючи літературу і молячись Богу, щоб зрозуміти мету свого життя. Ultimately, he figured out the purpose of his life. "It's the single most useful thing I've ever learned" - говорить він. Щоб зрозуміти мету в житті, необхідно періодично зупинятися і думати про це. Медитація - один із способів відновити душевну рівновагу. Відпочинок на природі, бажано не менше 5 днів поза цивілізацією, - ще один з численних способів зрозуміти себе. Вибрати найбільш відповідний вам варіант.

Визначивши мету, вам не обійтися без стратегії. Це, як відомо, комплексне поняття, яке включає в себе не тільки ресурси, а й корпоративну культуру.

Отже, ваші ресурси: personal time, energy and talent. Тут ви зіткнетеся з fierce competition where dog eat dog. Ваша сім'я, кар'єра, друзі та інші обов'язки будуть розривати вас на частини. Важливо не misinvest небезмежні ресурси і правильно їх allocate. Не спокушайтеся short-term investments, такими як збільшення продажів у наступному місяці або getting promotion протягом півроку. Виховання дітей, наприклад, окупається набагато пізніше. Дивно, але все більше людей вкладають все менше в ті сфери життя, які вважають найважливішими.

Культура полягає в умінні майстерно управляти інструментами для просування до мети. Згідно з бізнес теорією вони варіюються між двома полюсами: ступінь згоди з цілями компанії та ступінь згоди з діями, які до них ведуть. Якщо між цими полюсами є суперечності, розумно використовувати "power tools" - покарання, fines, threats etc, щоб налагодити взаємодію. У сім'ї, також як і в компанії, діти build self-esteem методом проб і помилок, але і тут потрібно бути a visionary manager - в підлітковому віці power tools часто неефективні. Culture defines the priority given to different types of problems.

Отже, якщо happiness is your business model, то і справи у вас завжди будуть йти чудово. Головне - слідувати вірній стратегії)
 

Читайте також:
Business
Як скласти резюме: поради й сервіси для створення CV
Що спільного у твого телефона, ноутбука та резюме? Усі вони потребують регулярного оновлення. Коли ти не працюєш деякий час або змінюєш сферу діяльності, твоє резюме стає неактуальним. Плюс постійний технологічний прогрес та зміна пріоритетів впливають на очікування від CV (curriculum vitae) в сучасному…
Business
Як підготуватися до співбесіди англійською?
І ось цей зворушливий момент, коли тобі надходить довгоочікуване запрошення на співбесіду, настав. Тепер є можливість показати, як добре тобі вдалось підготуватися до співбесіди англійською. Принципових відмінностей у підготовці до співбесіди англійською та рідною мовою ти не знайдеш. Smart…
Business
Супровідний лист англійською – ТОП-5 ідей та правил
Якщо ти маєш гарне резюме – то й шанси отримати роботу мрії високі. Але якщо ти додаси до нього супровідний лист англійською, твої шанси зростуть удвічі. Переважно супровідні листи англійською пишуть під час пошуку роботи та вступу до іноземних вишів. Деякі роботодавці звертають на нього особливу…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.