тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Business, Vocabulary. 04.02.2020

Які особливості має ділова англійська телефонна розмова?

Автор: Юлія Блажевич

Ділова англійська телефонна розмова – одна з щоденних складових бізнесу. Навіть за умови активного використання месенджерів неможливо уявити собі людину, яка жодного разу б не домовлялася та не призначала своїх зустрічей за допомогою телефону. Тому бізнесменам необхідно обов'язково знати ділову англійську.

Навіщо потрібна англійська для переговорів?

Знаючи етикет телефонного спілкування, ви зможете грамотно відгукуватися на дзвінки або ж здійснювати їх від імені компанії. Навіть найпрогресивніші фірми дотримуються встановлених норм, адже дбають про власний імідж.

Навіщо потрібна англійська для переговорів?
Істинне красномовство полягає в тому, щоб сказати все, що потрібно, але не більше

Якою має бути ділова англійська телефонна розмова?

1. Важливо приділяти увагу інтонації. Вона має величезний вплив на співрозмовника, як і слова. Частково саме від інтонації може залежати подальша співпраця з потенційними партнерами. Вона створює настрій і визначає враження. Під час розмови необхідно усміхатися, це буде відчуватися на іншому кінці дроту.

2. Привітати того, хто телефонує, або ж представитися. Привітання може або залежати від часу за вікном (Good Evening, Good Afternoon або Good Morning), або ж бути універсальним (Hello). Далі потрібно назвати своє ім'я і організацію.

3. Будь-який оператор, адміністратор або секретар, який розуміє правила ділової англійської розмови, знає про те, що знімати слухавку потрібно після двох дзвінків. Якщо відповісти одразу ж, то можна заскочити того, хто телефонує, зненацька. До того ж, секретарю необхідно кілька секунд, щоб відволіктися від справи, якою він займався. Якщо чекати 4-5 гудків, то той, хто телефонує, може втратити терпіння і скласти негативну думку про компанію.

4. Якщо дзвінок здійснюється самостійно, то на курсах англійської для переговорів вчать обов'язково уточнювати можливість провести бесіду просто зараз. Перемикатися на справу одразу не варто, краще використовувати фразу May/Could I speak to … please?

5. Далі варто переходити безпосередньо до суті розмови максимально швидко. Не можна витрачати час на непотрібну лірику, обговорення погоди за вікном, актуальних новинок і так далі. Це можливо тільки в тому випадку, якщо між двома співрозмовниками виникли довірчі взаємини за довгий термін співпраці. До прикладів фраз можна віднести I'm phoning (calling, ringing) to find out if...

6. Ділова англійська телефонна розмова передбачає грамотне прощання. Слід обов'язково дізнатися у співрозмовника, чи не виникли у нього запитання або які-небудь прохання. І тільки після негативної відповіді подякувати за бесіду, попрощатися та побажати вдалого продовження дня, наприклад: Thank you for calling; Have a great day; Be sure to contact me if you have any more problems.

Під час проведення телефонних переговорів англійською необхідно обов'язково адаптуватися до швидкості мови співрозмовника, не використовувати гучний зв'язок і ставитися до співрозмовника з повагою, незважаючи на його посаду.

Які особливості має ділова англійська телефонна розмова?

Читайте також:
Business
Як скласти резюме: поради й сервіси для створення CV
Що спільного у твого телефона, ноутбука та резюме? Усі вони потребують регулярного оновлення. Коли ти не працюєш деякий час або змінюєш сферу діяльності, твоє резюме стає неактуальним. Плюс постійний технологічний прогрес та зміна пріоритетів впливають на очікування від CV (curriculum vitae) в сучасному…
Business
Як підготуватися до співбесіди англійською?
І ось цей зворушливий момент, коли тобі надходить довгоочікуване запрошення на співбесіду, настав. Тепер є можливість показати, як добре тобі вдалось підготуватися до співбесіди англійською. Принципових відмінностей у підготовці до співбесіди англійською та рідною мовою ти не знайдеш. Smart…
Business
Супровідний лист англійською – ТОП-5 ідей та правил
Якщо ти маєш гарне резюме – то й шанси отримати роботу мрії високі. Але якщо ти додаси до нього супровідний лист англійською, твої шанси зростуть удвічі. Переважно супровідні листи англійською пишуть під час пошуку роботи та вступу до іноземних вишів. Деякі роботодавці звертають на нього особливу…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.