тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

                +38 (050) 688-99-82

yappif@gmail.com


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Business. 03.06.2019

IELTS: ТОП-7 найчастіших помилок на іспиті

Автор: Віталіна Каліченко

Пощастить – не пощастить? Напевно, IELTS – це один з тих іспитів, де удача грає дуже невелику роль. Нижче наведені типові помилки, яких припускаються всі, хто вирішив підготуватися до іспиту самостійно або дуже швидко.

Мовчання або «Я не розумію»

Пауза довше 5 секунд під час speaking може бути розцінена як абсолютне нерозуміння екзаменатора – і бал ви отримаєте відповідний. А фраза «Я не розумію» може стати смертельним вироком. Не губіться, якщо ви дійсно щось не зрозуміли, і намагайтеся не показувати це.

Рішення: щоб виграти час, використовуйте вислови That's a tough question, Let me see, Let me frame out my mind. Якщо запитання екзаменатора не зовсім зрозуміле, то ви можете використовувати фрази, які «врятують» ситуацію: Could you say that again, please? Do you mean...?

Підготовка до IELTS

Завчені відповіді або підготовлені есе

Екзаменатори дуже швидко розкусять вас, якщо ви спробуєте напам'ять розповісти завчену тему. Нетипова інтонація, неправильно розставлені паузи, вимова і книжкові слова видадуть вас із перших секунд. Ба більше, екзаменатор поставить запитання з цієї теми – і тут вже точно ви не зможете передбачити хід подій.

Рішення: під час підготовки до іспиту практикувати якомога більше тем для speaking і writing. Наприклад, у вас в арсеналі обов'язково мають бути відпрацьовані топіки: улюблений фільм, книга, актор, впливова особистість, історична подія, виставка або арт-івент, сім'я, дитинство, кращий гаджет, майбутнє, здоров'я, спорт, сучасні тенденції в суспільстві, проблеми великих міст і т.д. Для writing task 2 практикуйте різні теми і типи есе, наприклад, advantages and disadvantages, opinion essay, ideas-evaluation essay тощо.

Повторення одних і тих же слів

Ваше завдання – показати різноманітність словникового запасу, high vocabulary and advanced grammar на практиці, тобто в усній і письмовій мові.

Рішення: під час спікінгу намагайтеся використовувати не тільки I think/I don’t think, а більше синонімічних фраз: to my mind, as I see it, I would say, I reckon, my opinion is, I am sure, I am certain , I suggest etc. При виконанні письмових завдань також звертайте увагу на тавтологію (повторення одних і тих же слів або однокореневих слів кілька разів), наприклад: Beautiful people have more chances to succeed in life, because their beauty gives advantages over those who do not fit the standards of our society. У цьому реченні можна замінити слово beautiful більш «просунутим» синонімом alluring, а слово beauty – physical attractiveness. Завантажте спеціальні додатки на смартфон, які допоможуть збільшити ваш лексичний запас.

Типові граматичні помилки

Підхід «аби мене зрозуміли» в цьому тесті не працює, і екзаменатори таки звертають увагу на граматику. Зазвичай студенти ігнорують артиклі, неправильно вживають Present Perfect і Past Simple, Conditionals, Passive Voice, прийменники, порядок слів.

Рішення: якщо ви відчуваєте, що це ваше слабке місце, то обов'язково підтягніть свої навички за допомогою курсів, індивідуальних занять з викладачем, «підчистіть мову» і прокачайте advanced grammar: perfect continuous tenses, third and mixed conditionals, past modals, inversion, emphatic constructions, passive voice and passive voice constructions, complex sentences, constructions for distancing.

Помилки на IELTS

Timing

Під час виконання listening, reading, writing дуже важливо правильно розрахувати час. Екзаменатори та спостерігачі не дадуть вам навіть зайвої секунди, щоб дописати чи перенести відповіді з буклетів у бланк відповідей. Пам'ятайте, що для reading у вас є лише 1 година на прочитання трьох текстів плюс виконання завдань, для writing task 1 і task 2 – 20 і 40 хвилин відповідно.

Рішення: при виконанні listening, reading уважно читайте завдання, підкреслюйте ключові слова і намагайтеся передбачити відповідь. Під час слухання не відволікайтеся і максимально концентруйтеся на тексті. Не панікуйте, якщо на якесь запитання ви не почули відповідь, інакше ви ризикуєте пропустити і наступні завдання.

Ігнорування спеціальних технік

Багато хто помилково вважає, що прекрасне знання англійської дозволить їм з легкістю скласти цей іспит. І найчастіше середній бал без спеціальної підготовки складе не вище 6. Навіть носії мови також не отримують вище 7 не тому, що не володіють мовою, а тому що не знають про спеціальні інструменти, яких вимагає IELTS. Наприклад, для reading одними з найнеобхідніших технік є skimming (читання всього тесту або якоїсь його частини, щоб вловити основну ідею) and scanning (знаходження специфічної інформації), які допомагають вкластися у виділений час і правильно виконати завдання цієї частини іспиту.

Рішення: у процесі підготовки до іспиту заведіть звичку читати статті на політичні, суспільні та економічні теми. Практикуйте якомога більше завдань. Пам'ятайте, що іноді вам необов'язково читати, і тим більше розуміти 100% весь текст і все слова. Ваше завдання – знайти потрібну інформацію. Тому приступати до читання текстів потрібно обов'язково після ознайомлення з питаннями, в яких потрібно підкреслити ключові слова.

Читайте також:
Business
Англійська для маркетологів: основні терміни
Створити товар або послугу непросто, але продати – ще важче. Тому хороші маркетологи сьогодні дуже цінуються. До того ж постійно зростає кількість інструментів, за допомогою яких можна стимулювати потенційних клієнтів до покупки. Якщо раніше в арсеналі були тільки ТБ, друковані ЗМІ та зовнішня…
Business
Англійська для будівельників: базовий словник
З усіх видів ESP (English for Specific Purposes) англійська для будівельників є найменш затребуваною. Що дивно, адже професії в сфері архітектури, містобудування й інших галузей, пов'язаних зі спорудженням різних будівель і доріг, вважаються одними з найпопулярніших. У них задіяна велика кількість…
Business
Особливості англійської для логістів
Ділова англійська, присвячена логістиці – один із найбільш затребуваних напрямів у вивченні іноземної для роботи. І це не дивно, адже саме в цій сфері ефективна комунікація між співробітниками, партнерами та клієнтами грає найважливішу роль. Зміст 1. Англійська для логістів – професійне…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.