тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Business. 05.04.2019

Шукаєте роботу? Як підготуватися до співбесіди?

І ось цей зворушливий момент, коли ви отримали довгоочікуване запрошення на співбесіду, настав.

Принципових відмінностей співбесіди рідною мовою та англійською ви не знайдете. Smart casual dress code, пунктуальність, вміння говорити красиво і грамотно, бути чемним і позитивним важливо при будь-якій зустрічі.

Головне, що потрібно пам'ятати під час інтерв'ю, - не варто занадто перебільшувати факти зі свого професійного життя, говорити відверту неправду або цитувати завчений текст. Постарайтеся бути максимально спокійні і зосереджені. І, навіть якщо це онлайн-бесіда по skype, не варто нехтувати базовими правилами ділового етикету.

Процес підбору персоналу може проходити в кілька етапів, починаючи від стандартної співбесіди в офісі рекрутингового агентства, проходження тестів на сайті компанії і закінчуючи зустріччю з топ-менеджментом або СЕО, в залежності від посади, на яку ви претендуєте.

HR-фахівці можуть вибрати різні підходи до проведення співбесіди і дуже ймовірно, що на якомусь з етапів вас запитають про ваші головні здобутки та амбіції або ж поставлять одне з цих традиційних запитань.

 

 

Стандартні запитання на співбесіді:

 • What are your strengths and weaknesses? - Які ваші сильні та слабкі сторони?
 • Where do you want to be five years from now? - Де б ви хотіли опинитися через п'ять років?
 • Why are you leaving your current job? - Чому ви йдете з поточної роботи?
 • What are your salary requirements? - Які ваші вимоги щодо зарплати?
 • Why should we hire you? - Чому ми повинні вас найняти?

Готові відповіді на подібні запитання можна знайти в інтернеті, завчити і підготуватися до інтерв'ю за досить короткий час. Інша справа - це так звані extreme interviews, які характеризуються не тільки непередбачуваними (а іноді і шокуючими) запитаннями, але і самою обстановкою під час зустрічі з майбутнім роботодавцем. Такий підхід до тестування кандидатів почався в Силіконовій долини, а потім інші відомі IT-компанії підхопили модну тенденцію.

Ось кілька прикладів таких «незручних» запитань і завдань, які навіть досвідченого здобувача застануть зненацька:

 • What would you take to a deserted island with you and why?
 • Describe the yellow color to someone who is blind.
 • How many basketballs can you fit in this room?
 • Name 7 uses for this pen.
 • Teach me something I do not know in the next five minutes.
 • If you woke up and had 2,000 unread emails and could only answer 300 of them, how would you choose which ones to answer?
 • Can you name three consecutive days without using the words Wednesday, Friday, or Saturday?
 • A penguin walks through that door right now wearing a sombrero. What does he say and why is he here?

Спробуйте і ви поміркувати і дати креативні відповіді англійською. Для цього спочатку запишіть свої відповіді на диктофон і прослухайте, зробіть самоаналіз помилок: наскільки логічним і зрозумілим звучало ваше мовлення, чи правильно ви використовували англійські часи, чи впевнено звучала ваша мова. Ви б узяли себе на роботу? По-друге, знайдіть цікавого співрозмовника, який зможе дати вам конструктивний feedback, обговоріть і посмійтеся над цими запитаннями разом.

Якщо ж під час інтерв'ю ви раптом почуєте виття сирени або в кабінет увірветься озброєний спецназ, не поспішайте здаватися в полон, можливо, це одна з тактик проведення відбору найкращого кандидата, і ваш майбутній бос перевіряє вас на стресостійкість.

Екстрим-співбесіди можуть бути дійсно кумедними, але в той же час багато психологів розкритикували такий незвичайний кастинг співробітників. Зараз великою популярністю користується інша методика, це - так званий behavioral interview (від англійського behavior - «поведінка»).

Під час проведення такої співбесіди людині необхідно описати ситуацію з минулого і свою реакцію. Техніка, яка використовується в цьому інтерв'ю, називається STAR (Situation / Task / Action / Result): ситуація + завдання + дії + результат.

Ситуація і завдання - кандидату необхідно описати конкретну ситуацію, яка сталася у професійній або соціальній сфері. Дії - описати кроки, які кандидат зробив. Якщо це була командна робота, то вказати свої ролі і функції в групі, які якості довелося проявити, труднощі подолати і т.д. Результат - що сталося у підсумку, чи була досягнута мета і який урок було винесено.

Шукаєте роботу? Як підготуватися до співбесіди?

Ось кілька прикладів ситуацій, які можуть бути запропоновані інтерв'юером:

 • Tell me about a time when you had to work with someone who was not doing his/her part. How did you handle the situation?
 • What was the biggest mistake you have ever made at work? How did you learn from it?
 • Tell me about a time when you were under a lot of pressure at work. How did you handle the situation?
 • Tell me about a time when you set a goal for yourself and achieved it.  
 • Have you ever been able to convince someone to change their mind about something? Tell me about it.

Завдання можуть мати на меті перевірити або загальні якості людини, або ж конкретні навички, наприклад, communication skills (Tell me about a time when you were able to successfully communicate an idea to someone that may not have liked you personally), leardership skills (Tell me about a time when you were leading a group that was not getting along with one another).

У будь-якому разі, не червонійте за кожне неправильно вимовлене слово, зберігайте позитивний настрій. Адже дуже часто роботодавця цікавить не стільки правильна відповідь, скільки ваша готовність вирішувати поставлену задачу і вчитися чомусь новому. Ваш спокій під час розмови і логічний підхід до вирішення питання будуть обов'язково відзначені.

Читайте також:
Business
Як скласти резюме: поради й сервіси для створення CV
Що спільного у твого телефона, ноутбука та резюме? Усі вони потребують регулярного оновлення. Коли ти не працюєш деякий час або змінюєш сферу діяльності, твоє резюме стає неактуальним. Плюс постійний технологічний прогрес та зміна пріоритетів впливають на очікування від CV (curriculum vitae) в сучасному…
Business
Дистанційне навчання англійської: підказки для новачків
Яким би асом ви не були в, скажімо так, повсякденній англійській, коли справа доходить до ділової лексики – ваші навички можуть виявитися не такими вже серйозними. І ні, ви не один такий. Бізнес-англійська через свою специфіку досить складна для вивчення. Не дарма ж існують дистанційні курси ділової…
Business
Як і де можна читати книги англійською онлайн
Якщо ви бажаєте покращити розмовну англійську онлайн, радимо записатися на професійний курс. Викладач пояснить граматику, дасть багато нової лексики, поставить правильну вимову. Однак мовні курси – далеко не єдиний спосіб поліпшення розмовних навичок. Вчити слова й цілі фрази, запам'ятовувати,…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.