тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

                +38 (050) 688-99-82

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Business. 05.04.2019

Шукаєте роботу? Як підготуватися до співбесіди?

І ось цей зворушливий момент, коли ви отримали довгоочікуване запрошення на співбесіду, настав.

Принципових відмінностей співбесіди рідною мовою та англійською ви не знайдете. Smart casual dress code, пунктуальність, вміння говорити красиво і грамотно, бути чемним і позитивним важливо при будь-якій зустрічі.

Головне, що потрібно пам'ятати під час інтерв'ю, - не варто занадто перебільшувати факти зі свого професійного життя, говорити відверту неправду або цитувати завчений текст. Постарайтеся бути максимально спокійні і зосереджені. І, навіть якщо це онлайн-бесіда по skype, не варто нехтувати базовими правилами ділового етикету.

Процес підбору персоналу може проходити в кілька етапів, починаючи від стандартної співбесіди в офісі рекрутингового агентства, проходження тестів на сайті компанії і закінчуючи зустріччю з топ-менеджментом або СЕО, в залежності від посади, на яку ви претендуєте.

HR-фахівці можуть вибрати різні підходи до проведення співбесіди і дуже ймовірно, що на якомусь з етапів вас запитають про ваші головні здобутки та амбіції або ж поставлять одне з цих традиційних запитань.

 

 

Стандартні запитання на співбесіді:

 • What are your strengths and weaknesses? - Які ваші сильні та слабкі сторони?
 • Where do you want to be five years from now? - Де б ви хотіли опинитися через п'ять років?
 • Why are you leaving your current job? - Чому ви йдете з поточної роботи?
 • What are your salary requirements? - Які ваші вимоги щодо зарплати?
 • Why should we hire you? - Чому ми повинні вас найняти?

Готові відповіді на подібні запитання можна знайти в інтернеті, завчити і підготуватися до інтерв'ю за досить короткий час. Інша справа - це так звані extreme interviews, які характеризуються не тільки непередбачуваними (а іноді і шокуючими) запитаннями, але і самою обстановкою під час зустрічі з майбутнім роботодавцем. Такий підхід до тестування кандидатів почався в Силіконовій долини, а потім інші відомі IT-компанії підхопили модну тенденцію.

Ось кілька прикладів таких «незручних» запитань і завдань, які навіть досвідченого здобувача застануть зненацька:

 • What would you take to a deserted island with you and why?
 • Describe the yellow color to someone who is blind.
 • How many basketballs can you fit in this room?
 • Name 7 uses for this pen.
 • Teach me something I do not know in the next five minutes.
 • If you woke up and had 2,000 unread emails and could only answer 300 of them, how would you choose which ones to answer?
 • Can you name three consecutive days without using the words Wednesday, Friday, or Saturday?
 • A penguin walks through that door right now wearing a sombrero. What does he say and why is he here?

Спробуйте і ви поміркувати і дати креативні відповіді англійською. Для цього спочатку запишіть свої відповіді на диктофон і прослухайте, зробіть самоаналіз помилок: наскільки логічним і зрозумілим звучало ваше мовлення, чи правильно ви використовували англійські часи, чи впевнено звучала ваша мова. Ви б узяли себе на роботу? По-друге, знайдіть цікавого співрозмовника, який зможе дати вам конструктивний feedback, обговоріть і посмійтеся над цими запитаннями разом.

Якщо ж під час інтерв'ю ви раптом почуєте виття сирени або в кабінет увірветься озброєний спецназ, не поспішайте здаватися в полон, можливо, це одна з тактик проведення відбору найкращого кандидата, і ваш майбутній бос перевіряє вас на стресостійкість.

Екстрим-співбесіди можуть бути дійсно кумедними, але в той же час багато психологів розкритикували такий незвичайний кастинг співробітників. Зараз великою популярністю користується інша методика, це - так званий behavioral interview (від англійського behavior - «поведінка»).

Під час проведення такої співбесіди людині необхідно описати ситуацію з минулого і свою реакцію. Техніка, яка використовується в цьому інтерв'ю, називається STAR (Situation / Task / Action / Result): ситуація + завдання + дії + результат.

Ситуація і завдання - кандидату необхідно описати конкретну ситуацію, яка сталася у професійній або соціальній сфері. Дії - описати кроки, які кандидат зробив. Якщо це була командна робота, то вказати свої ролі і функції в групі, які якості довелося проявити, труднощі подолати і т.д. Результат - що сталося у підсумку, чи була досягнута мета і який урок було винесено.

Шукаєте роботу? Як підготуватися до співбесіди?

Ось кілька прикладів ситуацій, які можуть бути запропоновані інтерв'юером:

 • Tell me about a time when you had to work with someone who was not doing his/her part. How did you handle the situation?
 • What was the biggest mistake you have ever made at work? How did you learn from it?
 • Tell me about a time when you were under a lot of pressure at work. How did you handle the situation?
 • Tell me about a time when you set a goal for yourself and achieved it.  
 • Have you ever been able to convince someone to change their mind about something? Tell me about it.

Завдання можуть мати на меті перевірити або загальні якості людини, або ж конкретні навички, наприклад, communication skills (Tell me about a time when you were able to successfully communicate an idea to someone that may not have liked you personally), leardership skills (Tell me about a time when you were leading a group that was not getting along with one another).

У будь-якому разі, не червонійте за кожне неправильно вимовлене слово, зберігайте позитивний настрій. Адже дуже часто роботодавця цікавить не стільки правильна відповідь, скільки ваша готовність вирішувати поставлену задачу і вчитися чомусь новому. Ваш спокій під час розмови і логічний підхід до вирішення питання будуть обов'язково відзначені.

Читайте також:
Business
Як і де можна читати книги англійською онлайн
Якщо ви бажаєте покращити розмовну англійську онлайн, радимо записатися на професійний курс. Викладач пояснить граматику, дасть багато нової лексики, поставить правильну вимову. Однак мовні курси – далеко не єдиний спосіб поліпшення розмовних навичок. Вчити слова й цілі фрази, запам'ятовувати,…
Business
Курси бізнес - англійської та 7 помилок у виборі
Володіння англійською мовою на рівні вище середнього – часта вимога роботодавців, особливо в міжнародних компаніях. Тому вивченням бізнес - англійської з кожним роком цікавиться все більша кількість студентів. Курси бізнес - англійської допоможуть успішно провести переговори, пройти співбесіду…
Business
Якою може бути тривалість курсів англійської мови
На тривалість курсу англійської мови впливають різні чинники: від вашого рівня і специфіки програми до формату навчання. Так, наприклад, курси англійської для бізнесу в нашій школі тривають від 8 тижнів до 4,5 місяців (один семестр). Курси розроблені з урахуванням рівня володіння мовою студентів та…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.