Носії англійської мови, розмовляючи з бізнес-партнерами або колегами, звучать професійно та ввічливо. Ділова англійська, фрази з якої використовуються на різних зустрічах, переговорах і в листуванні, дозволяє досягти такого ефекту. Правильно говорити в кожній ситуації – ціле мистецтво. Є думка, що фрази ділової англійської потрібні тільки бізнесменам, але вона помилкова. У цій статті ми розберемо, кому потрібна бізнес-англійська, і вивчимо основні конструкції, які знадобляться всім.
Зміст
1. Кому варто вивчати ділову англійську
2. Різниця між загальними та діловими англійськими фразами
3. Як поповнити запас слів діловими англійськими фразами
4. Фрази ділової англійської, які варто вивчити всім
4.2. Переходимо до переговорів
4.3. Переконуємо співрозмовника
4.4. Як похвалити роботу колеги або партнера
4.5. Не погоджуємося
5. Для чого вчити ділову англійську
Студент ви, офісний працівник, фрілансер або бізнесмен, вивчити деякі ділові англійські фрази вам варто. Англійська мова поступово потрапляє в усі сфери життя. Сьогодні важко уявити хорошу роботу, де в основних вимогах не буде вказане володіння мовою.
Для успішної кар'єри важливо знати базові фрази ділової англійської
Загальний розмовний рівень володіння іноземною мовою – це добре, але коли справа доходить до написання офіційного e-mail, телефонного дзвінка або зустрічі з колегою з-за кордону, не варто використовувати просторіччя. Є спеціальні фрази, канцеляризми, що використовуються в офіційному спілкуванні. Забронювати квитки, номер у готелі або уточнити деталі конференції краще в офіційному стилі. Студенту варто потренуватися писати офіційні листи, адже знайти роботу простіше, прикріпивши до резюме (CV) супровідний лист (cover letter).
Основна різниця між діловою та загальною іноземною – мета вживання. Так, загальний рівень об'єднує широкий спектр повсякденних тем, він простіший і більш безпосередній. Тоді як бізнес-англійська має більш складні конструкції, у ній рідко використовуються скорочення та просторіччя. Вивчаючи фрази ділової англійської, ви розширюєте свій лексичний запас. Це не нова мова, а лише спосіб комунікації на більш професійному рівні. Крім загальних офіційних словосполучень, спеціалізовані курси ділової англійської передбачають вивчення термінології конкретної професії.
Зараз знайти необхідну лексику для вивчення дуже легко. Це стосується не тільки загальної, але й бізнес-англійської. Якщо вас цікавить економічна термінологія, читайте статті за темою на спеціалізованих бізнес-ресурсах, таких як Business Insider і Kyiv Post. Багато світових видань мають тематичні рубрики. На стрімінгових сервісах дивіться відео на професійну тему з субтитрами. Читайте літературу за своєю спеціальністю, книги допоможуть розширити професійний лексичний запас.
Крім специфічної професійної термінології, під час вивчення ділової іноземної мови ви запам'ятовуєте загальноприйняті ідіоми, які використовуються на бізнес-зустрічах, конференціях, у діловому листуванні.
Правильне перше враження – запорука успішних переговорів
Привітання – важливий етап будь-якої зустрічі або знайомства. Від першого враження від людини часто залежить результат усіх переговорів. Вивчіть кілька фраз ділової англійської для таких випадків.
Замість «Hello», залежно від часу доби, краще вживати:
«Доброї ночі» в англійській мові не використовується як вітання. «Goodnight» можете сказати, пізно прощаючись: «See you tomorrow. Goodnight».
В офіційному листі вітання краще починати зі слів «Dear Sir or Madam».
Якщо знаєте ім'я адресата листа, то його потрібно додати до вітання:
Якщо адресат має наукове звання, у привітанні замість «Mrs», «Miss» і «Mr» використовуйте його, наприклад:
Крім самого вітання, використовуйте ввічливі конструкції, такі як «радий познайомитися», «радий зустрічі», подякувати співрозмовникові за час. Ось деякі фрази для першої зустрічі:
У ділових переговорах важливе не тільки правильне вітання, а й подальша розмова. Потрібно знати, як ввічливо попросити партнерів перейти до суті справи, уточнити або заперечити.
Щоб перейти до суті справи, можна використовувати конструкції:
У бізнесі немає місця нерозумінню та здогадкам. Якщо ви не зовсім зрозуміли, що має на увазі партнер, або висловлювання може трактуватися по-різному, варто ввічливо перепитати або уточнити сказане. Наприклад, використовуйте такі фрази ділової англійської:
Після того, як вам уточнили або дали відповідь на запитання, співрозмовникові варто подякувати:
На зустрічах із партнерами важливо спрямовувати співрозмовника в той бік, який вам потрібно, щоб розмова не зайшла «не туди». Використовуйте в діловій англійській фрази для коригування ходу розмови:
Коли справа доходить до важливого пункту й вам потрібно переконати партнерів або клієнтів купити товар, послугу або прийняти пропозицію, важливо мати відповідний запас слів. Використовуйте такі конструкції:
Під час спілкування з колегами або партнерами в кожній справі важливо відзначати їхні успіхи. Використовуйте правильні ділові англійські фрази:
Використовуйте фрази бізнес-англійської в спілкуванні з колегами та партнерами
Вивчаючи фрази ділової англійської, особливу увагу зверніть на використання конструкцій, щоб чемно відмовитися від чогось або не погодитися. Часто потрібно відстоювати думку, зберігаючи хороші ділові відносини. Ось кілька фраз, якими варто озброїтися для таких випадків:
Після чого можете запропонувати свій варіант:
Подібні фрази ділової англійської використовують не тільки бізнесмени й топ-менеджери. Бізнес-англійська використовується щодня в різних сферах робочого життя. Щоб правильно говорити, бути ввічливим і грамотним, варто пройти курс ділового спілкування для особистого та кар'єрного зростання.