тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Business, Vocabulary. 02.09.2019

Ділова англійська – фрази, вислови, ідіоми

Автор: Ніна Кісь

Сьогодні все більше людей цікавиться вивченням іноземної мови. І найбільшу популярність має саме англійська мова. Причиною цього є міжнародна значимість англійської. Вона є міжнародною мовою економіки й торгівлі, бізнесу та ділових відносин. Саме тому виникає потреба вивчення напрямку саме ділової англійської.

Ділова англійська – фрази, вислови, ідіоми

Зміст

 1. Навички ділової англійської
 2. Специфіка та структура курсу ділової англійської
 3. Перш ніж почати...
 4. Підтвердження знань мови
  4.1. Cambridge BEC (Business English Certificate)
  4.2. Business English Test (Pearson)
  4.3. TOEIC – Test of English for International Communication
 5. Особливості вибору корпоративних курсів
 6. Що включає в себе програма вивчення бізнес-англійської?
 7. Як наважитися на вивчення англійської мови в такому «складному» аспекті?
 8. Фрази, вислови, ідіоми, а також бізнес-лексика з реальними випадками вживання

Поза всяким сумнівом, володіння англійською мовою для ділового спілкування збільшить шанси на успішне працевлаштування і кар'єру в сучасному світі.

Навички ділової англійської

Якщо вам необхідно влаштуватися на роботу, провести ділову зустріч або перемовини, то такий спеціалізований курс підійде вам для вивчення англійської мови. Навіть основні навички, такі необхідні в сучасному світі, як офіційне знайомство, відрядження, замовлення квитка і номера в готелі можуть у реальному мовному середовищі викликати труднощі, уникнути які допоможе курс саме ділової англійської. Труднощі можуть бути зумовлені не тільки психологічним фактором, але і незнанням зворотів і фраз бізнес-англійської.

І це далеко не всі можливості, які вам дасть бізнес-англійська, це також і спеціальні навички, вкрай необхідні для певного роду професій, таких як офіс-менеджер, юрист, економіст тощо.

Навички ділової англійської

Бізнес-англійська необхідна для корпоративного спілкування, а також ведення ділового листування англійською мовою. Ділове листування – це не спілкування з партнерами в чаті й месенджерах, це оформлення бізнес-документації, де важлива чітка структура. Зрозуміло, дотримання структури листа є основним критерієм при написанні, але не варто забувати про наповненість мови. Що це таке? Це використання фраз ділової англійської, а також ідіом, які зроблять вашу мову не тільки структурованою, грамотною, але і яскравою, насиченою, цікавою. Крім цього, ділова англійська – не просто практика англійської мови, це багато профільних можливостей використання мови. До профільних можливостей відносяться: здійснення платежів і банківських операцій, проведення презентацій та івентів іноземним бізнес-партнерам.

Також відвідування курсів бізнес-англійської допоможе в перекладі бізнес-документації, вам стане легше орієнтуватися в ідіомах і фразах ділової англійської.

Зрозуміло, вкрай важко самому оцінити рівень володіння мовою і набуті навички в процесі вивчення бізнес-англійської того, хто не є фахівцем у сфері освіти. Проте, після проходження курсу студент об'єктивно зрозуміє, наскільки він зможе підтримати бесіду в комунікативних ситуаціях, пов'язаних з робочими моментами. Крім цього, вивчення ділової англійської дасть студенту необхідні навички в складанні та заповненні документації, необхідної при влаштуванні на роботу або безпосередньо пов'язаної з професійною діяльністю.

Специфіка та структура курсу ділової англійської

На заняттях студенти виконують різні завдання:

 • побудова діалогів бізнес-спрямованості з використанням правил мовного етикету англійською мовою, а також використання кліше і фраз ділової англійської;
 • читання ділової документації англійською мовою без словника з метою пошуку інформації;
 • робота з текстами за фахом (включаючи фрази й ідіоми ділової англійської);
 • вивчення з використанням на практиці граматичного мінімуму, що включає граматичні структури, необхідні в усній і письмовій формах ділового спілкування;
 • вивчення лексики ділового спілкування, включаючи спеціалізовані фрази ділової англійської;
 • українські еквіваленти основних слів, ідіом і фраз ділової англійської, що належать до сфери професійної комунікації.

Однак слід мати на увазі, що вивчення лексики ділової англійської не включає в себе вивчення вузькоспеціалізованої лексики, яка застосовується в конкретних сферах бізнесу (медицина, юриспруденція, туризм). Відповідно, до програми входить виключно та лексика ділової англійської, яка є необхідною в стандартних ситуаціях. І якщо є необхідність вивчення саме специфічної лексики (ідіом, фраз ділової англійської), то слід підібрати спеціалізований курс вузької спрямованості, пов'язаної з родом діяльності: юриспруденція, банківська справа, медицина або туризм.

Щодо рівня знання мови, необхідного для старту вивчення ділової англійської, слід зазначити, що починатиі можна навіть із нульовим рівнем знання загальної англійської. Такий курс називається «ділова англійська для початківців». Проте бажано мати рівень не нижче Pre-Intermediate для більш продуктивного вивчення курсу, правильної побудови речень, а також вживання спеціалізованої лексики, включно зі зворотами та фразами ділової англійської на письмі без граматичних помилок.

Перш ніж почати...

Перш ніж обирати курси, необхідно поставити собі цілі, які ви хочете досягти після завершення курсу. Мета має бути конкретною «Хочу вміти спілкуватися з партнерами англійською», – явно не підходить, хоча саме таку мету, в основному, заявляють корпоративні студенти при анкетуванні. Чому ця мета не підходить? Вона не має конкретних часових рамок, а значить, студент буде менш організований. Більш чітко сформульована мета буде звучати приблизно так: «Хочу за 3 місяці навчитися вести перемовини з бізнес-партнерами і проводити мітинги, використовуючи ідіоми і фрази ділової англійської».

Для чого потрібна мета:

 • допоможе структурувати свій робочий розклад і вільний час;
 • допоможе дисциплінувати студента, адже коли є чіткі рамки – студент більш зібраний і мотивований;
 • викладач курсів зможе здійснювати контроль щодо досягнення поставлених цілей.

Перед тим, як почати курси ділової англійської

Підтвердження знань мови

Слід зазначити і таку мету, як отримання сертифіката, що підтверджує рівень володіння англійською мовою. Зрозуміло, мета «отримати сертифікат» конкретна і чітко сформульована, однак маючи таку мету, студент може зіштовхнутися з такою проблемою як правильний вибір іспиту. Давайте розглянемо основні іспити бізнес-англійської, а саме:

 • Cambridge BEC (Business English Certificate),
 • Business English Test (Pearson),
 • TOEIC (Test of English for International Communication.

Одразу постає запитання, який із перерахованих вище іспитів буде більш продуктивним для кар'єри. Робити вибір слід не навмання, а визначившись безпосередньо з керівником, або уточнити, який сертифікат необхідний для успішної співбесіди при влаштуванні на роботу. Іспит на отримання сертифікату студенти складають у спеціальному центрі, а підготуватися можна як самостійно, так і на курсах, що буде більш продуктивно. Щоб мати більш конкретне уявлення, про що йдеться, для людину, рівень якої початковий і яка не розуміє, що це за абревіатури – BEC і TOEIC, корисно буде розглянути короткий опис специфіки курсів.

Cambridge BEC (Business English Certificate)

Цей іспит найбільш поширений серед студентів. Він підтверджує три рівні володіння мовою, а саме:

 • В1. Business Preliminary – Intermediate – при успішній здачі іспиту, що підтверджує цей рівень, студент зможе спілкуватися на ділові теми, вести «нескладне» ділове листування (складати самостійно електронні листи і відповідати на такі);
 • B2. Business Vantage – Upper-Intermediate – досягнення цього рівня передбачає більш глибокі пізнання, а відповідно, і дасть більше навичок, необхідних для успішної роботи: вільне використання лексики, включно з фразами ділової англійської для проведення та участі в ділових перемовинах. Що стосується ділового листування, тут головним отриманим навиком буде вміння складати доповіді з використанням лексики бізнес-англійської;
 • C1. Business Higher – Advanced – найвищий рівень володіння мовою, який передбачає вільне спілкування на бізнес-тематики не тільки з партнерами, але і з керівництвом, а також розуміння основних правил ділового етикету.

Тривалість цього іспиту складає від 2,20 до 3 годин і складається з чотирьох частин. Складання іспиту BEC Cambridge робить наголос на перевірку всіх навичок: читання, письмо, аудіювання, а також говоріння.

Business English Test (Pearson)

Цей іспит за своєю популярністю поступається іспиту BEC Cambridge, однак студенти також цікавляться ним. Business English Test (Pearson) передбачає два рівні володіння мовою, а саме B2 і С1. Більш докладний опис того, що характерно для цих рівнів, можна переглянути вище в описі іспиту BEC Cambridge.

Що стосується навичок, тут для студентів буде деяке послаблення, адже обов'язковим для успішного складання іспиту на отримання сертифіката Business English Test (Pearson) є тільки письмо та читання. У свою чергу, аудіювання та говоріння надаються студенту для здачі виключно при необхідності.

TOEIC – Test of English for International Communication

І нарешті, іспит TOEIC. Він визначає рівень знання мови для міжнародних комунікацій, а відповідно – працевлаштування на роботу в міжнародну компанію буде спрощено. Щодо навичок, TOEIC знову ж простіше за іспит ВЕС, оскільки ви здаєте тільки аудіювання та читання. Оскільки цей іспит менш популярний, ніж згадані вище, то місць, де можна його скласти, набагато менше в Києві, проте, такі є.

Ділова англійська – фрази, вислови, ідіоми - 2

Особливості вибору корпоративних курсів

При виборі курсів ділової англійської мови корпоративний студент вже має переваги і частіше навіть вимоги, які залежать від специфіки роботи і зайнятості співробітників. Маючи певні установки, студент уже шукає найбільш комфортні умови для вивчення і практики англійської мови. Зрозуміло, для корпоративних студентів найбільш важлива можливість поєднувати вивчення англійської мови і робочий процес. Саме тому школа бізнес-англійської Yappi готова надати можливість вивчати англійську як дистанційно, так і запросити викладача в офіс. Курси англійської на роботі – це можливість вивчення ділової англійської без необхідності витрачати час на дорогу. Yappi представляє курси бізнес-англійської в Києві, проте також є можливим проходження курсу й онлайн. Ділова англійська онлайн – це приголомшлива можливість вивчати бізнес-англійську не тільки для столиці, а й для компаній регіонів.

Що ж включає в себе вивчення ділової англійської мови? Це не просто курси англійської, які допоможуть вам отримати базові знання граматики і лексики, і це не банальні академічні заняття, це – можливість вивчати фрази й ідіоми ділової англійської, які сьогодні використовуються найчастіше. Це також можливість практикувати англійську з колегами, що поліпшить комунікативну атмосферу в офісі, крім практичної користі вивчення мови. Як і було раніше згадано, заняття можуть проходити дистанційно, а також викладач може приїжджати в офіс, що особливо добре для корпоративних студентів.

Тривалість курсу вибирайте, враховуючи цілі, які студент ставить перед собою. Якщо немає цілей, які необхідно виконати в найкоротші терміни, то рекомендується взяти більш тривалий курс вивчення мови. Це допоможе більш поглиблено вивчити програму. Якщо все-таки студент є фахівцем більш вузької спрямованості, то необхідно брати профільний курс. Спеціалізований курс за тривалістю навчання коротший і не передбачає поглибленої практики граматики.

Тривалість заняття складає дев'яносто хвилин без перерви. На заняттях використовуються сучасні автентичні матеріали: підручники відомих британських видавництв, аудіо- та відеоматеріали. Крім цього, на заняттях також використовуються інтерактивні методи вивчення англійської мови.

Оскільки студент оплачує заняття не разово, виникає занепокоєння, чи зможе він/вона впоратися, чи буде зрозуміло (адже навчання ведеться англійською мовою, виключаючи українську), чи не зашкодить це роботі й взагалі чи підходить така модель навчання. Ми розвіємо ваші сумніви.

 1. Школа пропонує демо-уроки, а також пробні уроки, які допоможуть студенту прийняти рішення. Перш за все, корпоративний студент знайомиться з форматом занять, але також може зробити висновок, наскільки його рівень відповідає рівню групи. Ще один важливий аспект – це психологічна сумісність студента і викладача. Не варто недооцінювати питання сумісності, адже злагоджена робота викладача і студентів на занятті дасть більш продуктивний результат.
 2. Виключення рідної мови на заняттях анітрохи не посилить проблеми в сприйнятті інформації, навпаки – студент буде повністю залучений у вивчення мови. Складні для сприйняття слова, специфічні фрази ділової англійської завжди можна замінити синонімами, які частіше вживаються в мові в повсякденних ситуаціях.
 3. Як і було сказано раніше, навчання проходить на території студента, що скоротить час, який студент витрачав би на дорогу до школи. Так заощаджується час і на «своїй» території корпоративним студентам займатися стає більш комфортно. Корпоративне навчання – це не загальноосвітня школа, де невиконання домашнього завдання в строк карається низьким балом або осудженням. Викладач враховує специфіку роботи, графік студента і ставиться до всього з розумінням.

Що включає в себе програма вивчення бізнес-англійської?

 В основному, цей курс англійської мови розвиває такі навички:

 • складання резюме та супровідного листа;
 • проходження, а також проведення співбесіди;
 • ведення ділового листування та корпоративної документації з використанням зворотів і фраз ділової англійської;
 • телефонна комунікація;
 • проведення мітингів, перемовин та івентів.

Це список тих навичок, які будуть необхідні незалежно від тієї сфери і спрямованості, в якій ви працюєте. Особлива увага в навчанні студентів приділяється саме комунікативним навичкам, що такі необхідні при проведенні переговорів або конференцій. Письмова англійська також необхідна у вивченні бізнес-англійської: вживання поширених фраз ділової англійської, а також дотримання правил з написання листів допоможе навіть на відстані завоювати іноземних партнерів і зміцнити репутацію.

При вивченні бізнес-англійської на заняттях використовуються різноманітні матеріали європейських та американських видавництв. Відповідно, використання рідної мови зводиться до мінімуму, що дозволяє повністю зануриться в мовне середовище. Викладачі на заняттях спілкуються і дають інструкції студенту тільки англійською мовою. Винятки бувають лише на курсі Beginner: для студентів початкового рівня можливе пояснення організаційних моментів рідною мовою. Однак навіть на початковому рівні процес навчання здійснюється англійською. Не варто побоюватися, що вивчення бізнес-англійської буде супроводжуватися труднощами через відсутність рідної мови на заняттях. Викладачі використовують наочні матеріали: картинки і картки, що однозначно полегшить сприйняття іноземної мови.

Курс із вивчення корпоративної англійської, як і будь-який інший курс, має основу – підручник, за яким складається програма для вивчення, той підручник, на який робиться наголос при вивченні мови. Основою можуть бути такі підручники як Business Result, Market Leader тощо, програму за якими розробляли методисти і фахівці Британії та Штатів.

Крім основного підручника, на заняттях використовуються додаткові матеріали (аудіо, відео), а також роздаткові матеріали (картки і таблиці). Відповідно, бізнес-англійська – це не тільки академічні заняття, це можливість комунікації на близькі до специфіки роботи теми.

Як і було сказано раніше, основним критерієм у виборі курсів або шкіл з вивчення ділової англійської є локація. Проте також слід звертати увагу на вартість і тривалість курсів.

Перш за все, курс бізнес-англійської має бути з певними часовими рамками, що є важливим для досягнення цілей корпоративних клієнтів (атестація, підвищення категорії).

Крім цього, розклад занять також важливий. Найбільш поширені години для занять – це вранці перед виконанням посадових обов'язків, а також вечір (після робочого дня). Так, курси вивчення бізнес-англійської ніяк не вплинуть на виконання роботи.

Як наважитися на вивчення англійської мови в такому «складному» аспекті?

Ось кілька порад, які зроблять навчання приємним і продуктивним.

 1. Цілі – перший ступінь успіху. Правильно поставлена мета прискорить успіх і дасть систему. Витратьте півгодини вашого часу на обмірковування конкретної мети – навіщо саме бізнес-англійська вам потрібна. Коли мета поставлена, не відходьте від досягнення на швидкоплинні завдання і питання. Знову ж таки, вам на допомогу прийде викладач, який проконтролює досягнення поставленої вами мети.
 2. Складіть свій розклад. Це важливо для системності в навчанні та уникнення пропусків занять. Поза всяким сумнівом, у процесі навчання у корпоративного студента пропуски неминучі: мітинги, відрядження, дедлайни. Однак знаючи всі нюанси за розкладом наперед, ви зможете заздалегідь виконати необхідні завдання.
 3. Повністю пориньте в досліджувану мову. Це спростить сприйняття англійської мови. Тут вам на допомогу відео TED Talks.

Як наважитися на вивчення англійської мови?

Фрази, вислови, ідіоми, а також бізнес-лексика з реальними випадками вживання

Існує думка, що бізнес-мова прісна, і головне – вивчити основні граматичні часи. Однак знання ідіом і фраз ділової англійської допоможе вам не тільки урізноманітнити вашу мову, а й повністю завоювати увагу слухача.

Давайте розглянемо на наочних прикладах, наскільки різноманітною може бути мова бізнес-англійської. Вашій увазі представлені деякі фрази ділової англійської. Для зручності розподілимо їх на групи: організаційні, фінансові, а також ті, які ми можемо використовувати не тільки в корпоративному аспекті, але й у повсякденній мові – нейтральні.

Організаційні фрази ділової англійської:

 • a skeleton staff/crew – мінімальний штат співробітників, кістяк
  Is it difficult for you to run even a skeleton staff.
   
 • lemon – мотлох, недоброякісний виріб (часто вживається щодо неякісних старих машин)
  The last line of your production is a sort of lemon.

Фінансові фрази ділової англійської:

 • monkey business – валяння дурня, шахрайство
  Don’t build partnership with this company, they are famous for monkey business!
   
 • bean counter – бухгалтер
  I am totally tired of my job, it is absolutely boring to be the bean counter.

Нейтральні фрази ділової англійської:

 • to take the bull by the horns – взяти бика за роги, діяти рішуче, прийняти важке рішення
  It is time to ask for promotion so go and take the bull by the horns.
   
 • ideas hamster – генератор ідей
  To achieve success we need leader to be the ideas hamster and the best productive team.

І це лише мала частка тих ідіом, які зможуть зробити вас цікавим співрозмовником і перспективним бізнес-партнером. Але тим не менш, ви вже можете бачити, наскільки барвистою може бути мова в діловій англійській.

Ділова англійська – фрази, вислови, ідіоми - 3

Читайте також:
Business
Як скласти резюме: поради й сервіси для створення CV
Що спільного у твого телефона, ноутбука та резюме? Усі вони потребують регулярного оновлення. Коли ти не працюєш деякий час або змінюєш сферу діяльності, твоє резюме стає неактуальним. Плюс постійний технологічний прогрес та зміна пріоритетів впливають на очікування від CV (curriculum vitae) в сучасному…
Business
Як підготуватися до співбесіди англійською?
І ось цей зворушливий момент, коли тобі надходить довгоочікуване запрошення на співбесіду, настав. Тепер є можливість показати, як добре тобі вдалось підготуватися до співбесіди англійською. Принципових відмінностей у підготовці до співбесіди англійською та рідною мовою ти не знайдеш. Smart…
Business
Супровідний лист англійською – ТОП-5 ідей та правил
Якщо ти маєш гарне резюме – то й шанси отримати роботу мрії високі. Але якщо ти додаси до нього супровідний лист англійською, твої шанси зростуть удвічі. Переважно супровідні листи англійською пишуть під час пошуку роботи та вступу до іноземних вишів. Деякі роботодавці звертають на нього особливу…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.