Сьогодні все більше людей цікавиться вивченням іноземної мови. І найбільшу популярність має саме англійська мова. Причиною цього є міжнародна значимість англійської. Вона є міжнародною мовою економіки й торгівлі, бізнесу та ділових відносин. Саме тому виникає потреба вивчення напрямку саме ділової англійської.
Зміст
Поза всяким сумнівом, володіння англійською мовою для ділового спілкування збільшить шанси на успішне працевлаштування і кар'єру в сучасному світі.
Якщо вам необхідно влаштуватися на роботу, провести ділову зустріч або перемовини, то такий спеціалізований курс підійде вам для вивчення англійської мови. Навіть основні навички, такі необхідні в сучасному світі, як офіційне знайомство, відрядження, замовлення квитка і номера в готелі можуть у реальному мовному середовищі викликати труднощі, уникнути які допоможе курс саме ділової англійської. Труднощі можуть бути зумовлені не тільки психологічним фактором, але і незнанням зворотів і фраз бізнес-англійської.
І це далеко не всі можливості, які вам дасть бізнес-англійська, це також і спеціальні навички, вкрай необхідні для певного роду професій, таких як офіс-менеджер, юрист, економіст тощо.
Бізнес-англійська необхідна для корпоративного спілкування, а також ведення ділового листування англійською мовою. Ділове листування – це не спілкування з партнерами в чаті й месенджерах, це оформлення бізнес-документації, де важлива чітка структура. Зрозуміло, дотримання структури листа є основним критерієм при написанні, але не варто забувати про наповненість мови. Що це таке? Це використання фраз ділової англійської, а також ідіом, які зроблять вашу мову не тільки структурованою, грамотною, але і яскравою, насиченою, цікавою. Крім цього, ділова англійська – не просто практика англійської мови, це багато профільних можливостей використання мови. До профільних можливостей відносяться: здійснення платежів і банківських операцій, проведення презентацій та івентів іноземним бізнес-партнерам.
Також відвідування курсів бізнес-англійської допоможе в перекладі бізнес-документації, вам стане легше орієнтуватися в ідіомах і фразах ділової англійської.
Зрозуміло, вкрай важко самому оцінити рівень володіння мовою і набуті навички в процесі вивчення бізнес-англійської того, хто не є фахівцем у сфері освіти. Проте, після проходження курсу студент об'єктивно зрозуміє, наскільки він зможе підтримати бесіду в комунікативних ситуаціях, пов'язаних з робочими моментами. Крім цього, вивчення ділової англійської дасть студенту необхідні навички в складанні та заповненні документації, необхідної при влаштуванні на роботу або безпосередньо пов'язаної з професійною діяльністю.
На заняттях студенти виконують різні завдання:
Однак слід мати на увазі, що вивчення лексики ділової англійської не включає в себе вивчення вузькоспеціалізованої лексики, яка застосовується в конкретних сферах бізнесу (медицина, юриспруденція, туризм). Відповідно, до програми входить виключно та лексика ділової англійської, яка є необхідною в стандартних ситуаціях. І якщо є необхідність вивчення саме специфічної лексики (ідіом, фраз ділової англійської), то слід підібрати спеціалізований курс вузької спрямованості, пов'язаної з родом діяльності: юриспруденція, банківська справа, медицина або туризм.
Щодо рівня знання мови, необхідного для старту вивчення ділової англійської, слід зазначити, що починатиі можна навіть із нульовим рівнем знання загальної англійської. Такий курс називається «ділова англійська для початківців». Проте бажано мати рівень не нижче Pre-Intermediate для більш продуктивного вивчення курсу, правильної побудови речень, а також вживання спеціалізованої лексики, включно зі зворотами та фразами ділової англійської на письмі без граматичних помилок.
Перш ніж обирати курси, необхідно поставити собі цілі, які ви хочете досягти після завершення курсу. Мета має бути конкретною «Хочу вміти спілкуватися з партнерами англійською», – явно не підходить, хоча саме таку мету, в основному, заявляють корпоративні студенти при анкетуванні. Чому ця мета не підходить? Вона не має конкретних часових рамок, а значить, студент буде менш організований. Більш чітко сформульована мета буде звучати приблизно так: «Хочу за 3 місяці навчитися вести перемовини з бізнес-партнерами і проводити мітинги, використовуючи ідіоми і фрази ділової англійської».
Для чого потрібна мета:
Слід зазначити і таку мету, як отримання сертифіката, що підтверджує рівень володіння англійською мовою. Зрозуміло, мета «отримати сертифікат» конкретна і чітко сформульована, однак маючи таку мету, студент може зіштовхнутися з такою проблемою як правильний вибір іспиту. Давайте розглянемо основні іспити бізнес-англійської, а саме:
Одразу постає запитання, який із перерахованих вище іспитів буде більш продуктивним для кар'єри. Робити вибір слід не навмання, а визначившись безпосередньо з керівником, або уточнити, який сертифікат необхідний для успішної співбесіди при влаштуванні на роботу. Іспит на отримання сертифікату студенти складають у спеціальному центрі, а підготуватися можна як самостійно, так і на курсах, що буде більш продуктивно. Щоб мати більш конкретне уявлення, про що йдеться, для людину, рівень якої початковий і яка не розуміє, що це за абревіатури – BEC і TOEIC, корисно буде розглянути короткий опис специфіки курсів.
Цей іспит найбільш поширений серед студентів. Він підтверджує три рівні володіння мовою, а саме:
Тривалість цього іспиту складає від 2,20 до 3 годин і складається з чотирьох частин. Складання іспиту BEC Cambridge робить наголос на перевірку всіх навичок: читання, письмо, аудіювання, а також говоріння.
Цей іспит за своєю популярністю поступається іспиту BEC Cambridge, однак студенти також цікавляться ним. Business English Test (Pearson) передбачає два рівні володіння мовою, а саме B2 і С1. Більш докладний опис того, що характерно для цих рівнів, можна переглянути вище в описі іспиту BEC Cambridge.
Що стосується навичок, тут для студентів буде деяке послаблення, адже обов'язковим для успішного складання іспиту на отримання сертифіката Business English Test (Pearson) є тільки письмо та читання. У свою чергу, аудіювання та говоріння надаються студенту для здачі виключно при необхідності.
І нарешті, іспит TOEIC. Він визначає рівень знання мови для міжнародних комунікацій, а відповідно – працевлаштування на роботу в міжнародну компанію буде спрощено. Щодо навичок, TOEIC знову ж простіше за іспит ВЕС, оскільки ви здаєте тільки аудіювання та читання. Оскільки цей іспит менш популярний, ніж згадані вище, то місць, де можна його скласти, набагато менше в Києві, проте, такі є.
При виборі курсів ділової англійської мови корпоративний студент вже має переваги і частіше навіть вимоги, які залежать від специфіки роботи і зайнятості співробітників. Маючи певні установки, студент уже шукає найбільш комфортні умови для вивчення і практики англійської мови. Зрозуміло, для корпоративних студентів найбільш важлива можливість поєднувати вивчення англійської мови і робочий процес. Саме тому школа бізнес-англійської Yappi готова надати можливість вивчати англійську як дистанційно, так і запросити викладача в офіс. Курси англійської на роботі – це можливість вивчення ділової англійської без необхідності витрачати час на дорогу. Yappi представляє курси бізнес-англійської в Києві, проте також є можливим проходження курсу й онлайн. Ділова англійська онлайн – це приголомшлива можливість вивчати бізнес-англійську не тільки для столиці, а й для компаній регіонів.
Що ж включає в себе вивчення ділової англійської мови? Це не просто курси англійської, які допоможуть вам отримати базові знання граматики і лексики, і це не банальні академічні заняття, це – можливість вивчати фрази й ідіоми ділової англійської, які сьогодні використовуються найчастіше. Це також можливість практикувати англійську з колегами, що поліпшить комунікативну атмосферу в офісі, крім практичної користі вивчення мови. Як і було раніше згадано, заняття можуть проходити дистанційно, а також викладач може приїжджати в офіс, що особливо добре для корпоративних студентів.
Тривалість курсу вибирайте, враховуючи цілі, які студент ставить перед собою. Якщо немає цілей, які необхідно виконати в найкоротші терміни, то рекомендується взяти більш тривалий курс вивчення мови. Це допоможе більш поглиблено вивчити програму. Якщо все-таки студент є фахівцем більш вузької спрямованості, то необхідно брати профільний курс. Спеціалізований курс за тривалістю навчання коротший і не передбачає поглибленої практики граматики.
Тривалість заняття складає дев'яносто хвилин без перерви. На заняттях використовуються сучасні автентичні матеріали: підручники відомих британських видавництв, аудіо- та відеоматеріали. Крім цього, на заняттях також використовуються інтерактивні методи вивчення англійської мови.
Оскільки студент оплачує заняття не разово, виникає занепокоєння, чи зможе він/вона впоратися, чи буде зрозуміло (адже навчання ведеться англійською мовою, виключаючи українську), чи не зашкодить це роботі й взагалі чи підходить така модель навчання. Ми розвіємо ваші сумніви.
В основному, цей курс англійської мови розвиває такі навички:
Це список тих навичок, які будуть необхідні незалежно від тієї сфери і спрямованості, в якій ви працюєте. Особлива увага в навчанні студентів приділяється саме комунікативним навичкам, що такі необхідні при проведенні переговорів або конференцій. Письмова англійська також необхідна у вивченні бізнес-англійської: вживання поширених фраз ділової англійської, а також дотримання правил з написання листів допоможе навіть на відстані завоювати іноземних партнерів і зміцнити репутацію.
При вивченні бізнес-англійської на заняттях використовуються різноманітні матеріали європейських та американських видавництв. Відповідно, використання рідної мови зводиться до мінімуму, що дозволяє повністю зануриться в мовне середовище. Викладачі на заняттях спілкуються і дають інструкції студенту тільки англійською мовою. Винятки бувають лише на курсі Beginner: для студентів початкового рівня можливе пояснення організаційних моментів рідною мовою. Однак навіть на початковому рівні процес навчання здійснюється англійською. Не варто побоюватися, що вивчення бізнес-англійської буде супроводжуватися труднощами через відсутність рідної мови на заняттях. Викладачі використовують наочні матеріали: картинки і картки, що однозначно полегшить сприйняття іноземної мови.
Курс із вивчення корпоративної англійської, як і будь-який інший курс, має основу – підручник, за яким складається програма для вивчення, той підручник, на який робиться наголос при вивченні мови. Основою можуть бути такі підручники як Business Result, Market Leader тощо, програму за якими розробляли методисти і фахівці Британії та Штатів.
Крім основного підручника, на заняттях використовуються додаткові матеріали (аудіо, відео), а також роздаткові матеріали (картки і таблиці). Відповідно, бізнес-англійська – це не тільки академічні заняття, це можливість комунікації на близькі до специфіки роботи теми.
Як і було сказано раніше, основним критерієм у виборі курсів або шкіл з вивчення ділової англійської є локація. Проте також слід звертати увагу на вартість і тривалість курсів.
Перш за все, курс бізнес-англійської має бути з певними часовими рамками, що є важливим для досягнення цілей корпоративних клієнтів (атестація, підвищення категорії).
Крім цього, розклад занять також важливий. Найбільш поширені години для занять – це вранці перед виконанням посадових обов'язків, а також вечір (після робочого дня). Так, курси вивчення бізнес-англійської ніяк не вплинуть на виконання роботи.
Ось кілька порад, які зроблять навчання приємним і продуктивним.
Існує думка, що бізнес-мова прісна, і головне – вивчити основні граматичні часи. Однак знання ідіом і фраз ділової англійської допоможе вам не тільки урізноманітнити вашу мову, а й повністю завоювати увагу слухача.
Давайте розглянемо на наочних прикладах, наскільки різноманітною може бути мова бізнес-англійської. Вашій увазі представлені деякі фрази ділової англійської. Для зручності розподілимо їх на групи: організаційні, фінансові, а також ті, які ми можемо використовувати не тільки в корпоративному аспекті, але й у повсякденній мові – нейтральні.
Організаційні фрази ділової англійської:
Фінансові фрази ділової англійської:
Нейтральні фрази ділової англійської:
І це лише мала частка тих ідіом, які зможуть зробити вас цікавим співрозмовником і перспективним бізнес-партнером. Але тим не менш, ви вже можете бачити, наскільки барвистою може бути мова в діловій англійській.