тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

                +38 (050) 688-99-82

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Grammar. 15.01.2016

Aspect в англійській

Автор: Олександра Короленко

Часи - тема, яку, за твердженням багатьох студентів, можна вчити вічно і ... безрезультатно. Тільки начебто зрозумів, і тут же з'ясовується, що є ще пара трійка часів, чотири конструкції і шість винятків. І так до рівня Advanced, а там ... з'ясовується, що є ще якийсь таємничий Aspect. Дізнавшись що це таке, деякі студенти (-тки) навіть обурилися: Що ж Ви раніше не сказали!!! Так, начебто, рано було. Хоча, може і не рано. Для всіх, кому важко даються часи - пропоную почитати про Aspect - це як гомеопатія - комусь точно допоможе)))

Aspect / Аспект - те, як розповідач хоче передати протікання дії в часі. Наприклад, бачить він дію як тривалу, одномоментну, постійну і т.д. Ми вживаємо ті чи інші часи не тому, що так потрібно по якомусь правилу, а тому, що хочемо передати співрозмовнику своє сприйняття подій певним чином. Вам вирішувати, який час спожити, - просто зрозуміють Вас по-різному залежно від Вашого вибору.

Що несе в собі назва часу?
Говорячи - 'Present Continuous', наприклад, - що Ви маєте на увазі?
Перше слово - це Tense / Час - те, як ви бачите описувану дію на часовій шкалі щодо цього моменту:

 PAST                                  PRESENT                                FUTURE

Так, використовуючи, наприклад, часи групи Past, ми даємо співрозмовникові зрозуміти, що відносимо дію до минулого. А вживаючи Present показуємо, що пов'язуємо дію зі своїм теперішнім, навіть якщо дія вже завершилася:

Aspect в англійській

Друге слово - Continuous в нашому випадку - це Aspect / Аспект - те, як ми сприймаємо дію. Вибираючи аспект, подумайте, якою Ви хочете показати дію співрозмовнику, а вже потім вирішуйте, до якої частини часової шкали (Past / Present / Future) Ви його відносите:

Багато правил стають очевидними після такого аналізу. Наприклад, State Verbs - дієслова, вжиті в Continuous. Запевняю Вас, трирічні носії не вчать список цих дієслів, але кажуть правильно. Просто описуючи те, що ці дієслова виражають, ми не маємо на увазі тривалість дії, а хочемо передати факт або результат: I like this cake. - Мені подобається це тістечко. Так, я їм його прямо зараз і подобається воно мені теж просто зараз. Але я не маю на увазі процес - тому не використовую Present Continuous, а вибираю Present Simple. Я повідомляю про факт - Мені подобається. )) І список дієслів тут ні при чому.

Хочете потренуватися? Візьміть будь-яке речення і напишіть його у всіх часах. Подумайте, в чому різниця. Підберіть фрази, що дають додаткову інформацію: every summer, last year, already, for 2 hours ... і все стане на свої місця. 

Успіхів!

Читайте також:
Vocabulary
Англійська для IT: навчальні ресурси для програмістів
Англійська для програмістів включає в себе вивчення профільної термінології, професійного сленгу, розмовних фраз, правил листування та ділового спілкування. Добре володіння англійською для IT необхідно, щоб розуміти й працювати з технічною документацією та інструкціями, бути в курсі останніх профільних…
Business
Заочне навчання англійської мови: тренуємо письмо
Головна причина, чому фахівці в певній галузі шукають варіанти заочного навчання англійської мови – це не просто бажання розвиватися, а необхідність. Тому курси ділової англійської розробляються з ухилом на прикладну користь кожного навчального матеріалу. Вихід на нові ринки для власника бізнесу…
Grammar
Вчимо граматику англійської мови онлайн через читання
Кожен, хто починає вивчати англійську онлайн, фокусується на правописі, збільшенні словникового запасу й вимові. Не варто недооцінювати заняття з граматики, адже вони необхідні тим, хто хоче писати й говорити досконало, як справжні англійці.  Якщо ви любите читати – це ваша незаперечна перевага.…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.