тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

                +38 (050) 688-99-82

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Grammar. 15.01.2016

Aspect в англійській

Автор: Олександра Короленко

Часи - тема, яку, за твердженням багатьох студентів, можна вчити вічно і ... безрезультатно. Тільки начебто зрозумів, і тут же з'ясовується, що є ще пара трійка часів, чотири конструкції і шість винятків. І так до рівня Advanced, а там ... з'ясовується, що є ще якийсь таємничий Aspect. Дізнавшись що це таке, деякі студенти (-тки) навіть обурилися: Що ж Ви раніше не сказали!!! Так, начебто, рано було. Хоча, може і не рано. Для всіх, кому важко даються часи - пропоную почитати про Aspect - це як гомеопатія - комусь точно допоможе)))

Aspect / Аспект - те, як розповідач хоче передати протікання дії в часі. Наприклад, бачить він дію як тривалу, одномоментну, постійну і т.д. Ми вживаємо ті чи інші часи не тому, що так потрібно по якомусь правилу, а тому, що хочемо передати співрозмовнику своє сприйняття подій певним чином. Вам вирішувати, який час спожити, - просто зрозуміють Вас по-різному залежно від Вашого вибору.

Що несе в собі назва часу?
Говорячи - 'Present Continuous', наприклад, - що Ви маєте на увазі?
Перше слово - це Tense / Час - те, як ви бачите описувану дію на часовій шкалі щодо цього моменту:

 PAST                                  PRESENT                                FUTURE

Так, використовуючи, наприклад, часи групи Past, ми даємо співрозмовникові зрозуміти, що відносимо дію до минулого. А вживаючи Present показуємо, що пов'язуємо дію зі своїм теперішнім, навіть якщо дія вже завершилася:

Aspect в англійській

Друге слово - Continuous в нашому випадку - це Aspect / Аспект - те, як ми сприймаємо дію. Вибираючи аспект, подумайте, якою Ви хочете показати дію співрозмовнику, а вже потім вирішуйте, до якої частини часової шкали (Past / Present / Future) Ви його відносите:

Багато правил стають очевидними після такого аналізу. Наприклад, State Verbs - дієслова, вжиті в Continuous. Запевняю Вас, трирічні носії не вчать список цих дієслів, але кажуть правильно. Просто описуючи те, що ці дієслова виражають, ми не маємо на увазі тривалість дії, а хочемо передати факт або результат: I like this cake. - Мені подобається це тістечко. Так, я їм його прямо зараз і подобається воно мені теж просто зараз. Але я не маю на увазі процес - тому не використовую Present Continuous, а вибираю Present Simple. Я повідомляю про факт - Мені подобається. )) І список дієслів тут ні при чому.

Хочете потренуватися? Візьміть будь-яке речення і напишіть його у всіх часах. Подумайте, в чому різниця. Підберіть фрази, що дають додаткову інформацію: every summer, last year, already, for 2 hours ... і все стане на свої місця. 

Успіхів!

Читайте також:
Grammar
Active Voice & Passive Voice в англійській мові
Напевно, хоча б раз усі чули пісню Sweet Dreams (Are Made Of This). Слова в ній дуже прості й показують дві сторони людських взаємин: деякі люди хочуть вас використовувати, а інші хочуть бути використаними, деякі хочуть принижувати, а інші – бути приниженими: Some of them want to use you Some…
Vocabulary
Англійська для IT: навчальні ресурси для програмістів
Англійська для програмістів включає в себе вивчення профільної термінології, професійного сленгу, розмовних фраз, правил листування та ділового спілкування. Добре володіння англійською для IT необхідно, щоб розуміти й працювати з технічною документацією та інструкціями, бути в курсі останніх профільних…
Business
Заочне навчання англійської мови: тренуємо письмо
Головна причина, чому фахівці в певній галузі шукають варіанти заочного навчання англійської мови – це не просто бажання розвиватися, а необхідність. Тому курси ділової англійської розробляються з ухилом на прикладну користь кожного навчального матеріалу. Вихід на нові ринки для власника бізнесу…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.