тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Grammar. 15.01.2016

Aspect в англійській

Автор: Олександра Короленко

Часи - тема, яку, за твердженням багатьох студентів, можна вчити вічно і ... безрезультатно. Тільки начебто зрозумів, і тут же з'ясовується, що є ще пара трійка часів, чотири конструкції і шість винятків. І так до рівня Advanced, а там ... з'ясовується, що є ще якийсь таємничий Aspect. Дізнавшись що це таке, деякі студенти (-тки) навіть обурилися: Що ж Ви раніше не сказали!!! Так, начебто, рано було. Хоча, може і не рано. Для всіх, кому важко даються часи - пропоную почитати про Aspect - це як гомеопатія - комусь точно допоможе)))

Aspect / Аспект - те, як розповідач хоче передати протікання дії в часі. Наприклад, бачить він дію як тривалу, одномоментну, постійну і т.д. Ми вживаємо ті чи інші часи не тому, що так потрібно по якомусь правилу, а тому, що хочемо передати співрозмовнику своє сприйняття подій певним чином. Вам вирішувати, який час спожити, - просто зрозуміють Вас по-різному залежно від Вашого вибору.

Що несе в собі назва часу?
Говорячи - 'Present Continuous', наприклад, - що Ви маєте на увазі?
Перше слово - це Tense / Час - те, як ви бачите описувану дію на часовій шкалі щодо цього моменту:

 PAST                                  PRESENT                                FUTURE

Так, використовуючи, наприклад, часи групи Past, ми даємо співрозмовникові зрозуміти, що відносимо дію до минулого. А вживаючи Present показуємо, що пов'язуємо дію зі своїм теперішнім, навіть якщо дія вже завершилася:

Aspect в англійській

Друге слово - Continuous в нашому випадку - це Aspect / Аспект - те, як ми сприймаємо дію. Вибираючи аспект, подумайте, якою Ви хочете показати дію співрозмовнику, а вже потім вирішуйте, до якої частини часової шкали (Past / Present / Future) Ви його відносите:

Багато правил стають очевидними після такого аналізу. Наприклад, State Verbs - дієслова, вжиті в Continuous. Запевняю Вас, трирічні носії не вчать список цих дієслів, але кажуть правильно. Просто описуючи те, що ці дієслова виражають, ми не маємо на увазі тривалість дії, а хочемо передати факт або результат: I like this cake. - Мені подобається це тістечко. Так, я їм його прямо зараз і подобається воно мені теж просто зараз. Але я не маю на увазі процес - тому не використовую Present Continuous, а вибираю Present Simple. Я повідомляю про факт - Мені подобається. )) І список дієслів тут ні при чому.

Хочете потренуватися? Візьміть будь-яке речення і напишіть його у всіх часах. Подумайте, в чому різниця. Підберіть фрази, що дають додаткову інформацію: every summer, last year, already, for 2 hours ... і все стане на свої місця. 

Успіхів!

Читайте також:
Grammar
Як запам'ятати неправильні дієслова в англійській
В англійській мові всі дієслова поділяються на правильні (regular verbs) та неправильні (irregular verbs). Загалом Оксфордський словник налічує 470 неправильних дієслів, але найчастіше люди вживають лише близько 190. Форми дієслів Як правильні, так і неправильні дієслова мають три форми: Infinitive…
Grammar
Much, many, a lot of, lots of: різниця та використання
Much, many, a lot of, lots of – чотири різні слова, кожне з яких перекладається як «багато». Напрошується цілком логічне питання, чому не обрати одне й не морочитися та використовувати тільки його в усіх реченнях? Звісно, ​​теоретично можна. Але на практиці звучати ти будеш щонайменше…
Grammar
Які бувають часи групи Simple: приклади
Вивчення часів в англійській мові зазвичай починається з блоку Simple. Популярність цієї сімейки перевершує навіть the Kardashians. У чому причина такого приголомшливого успіху? Добре розібравшись у часах Simple, студент вже може донести основну інформацію до англомовного співрозмовника. Хто б не хотів…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.