тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Business. 09.11.2020

Англійська для стюардес: готуємося до співбесіди

Автор: Олена Задворна

Подорожі, хороша зарплата, цікаві знайомства – невеликий перелік плюсів професії бортпровідника. Багато хто прагне отримати роботу у великих міжнародних авіакомпаніях, але не все так просто. Не кожному пощастить пройти всі тести й кілька етапів співбесід. Однією з головних умов, без якої неможливо отримати таку роботу, є знання мови. Англійська для стюардес – вимога, без якої просто не вийде виконувати свої робочі обов'язки.

Авіаційну англійську не вчать на загальних курсах, нею потрібно займатися окремо (наприклад, на спеціальному курсі бізнес-англійської), щоб розуміти всі тонкощі та вивчити всю функціональну лексику. У цій статті ми розберемо, на що потрібно звернути увагу під час вивчення англійської для бортпровідників і як успішно пройти співбесіду на цю посаду.

Зміст

1. Англійська для стюардес: із чого почати підготовку до інтерв'ю
     1.1. Фільми англійською для стюардес
     1.2. Книги англійською для бортпровідників
2. Тести на знання англійської для стюардес: до чого готуватися
     2.1. Перший етап тестів англійської для стюардес
     2.2. Другий етап тестів англійської для бортпровідників
     2.3. Третій етап. Навчання
3. Англійська лексика для бортпровідників
     3.1. Які теми в англійській для стюардес слід повторити
     3.2. Вимова
4. Поради від бортпровідників: як успішно пройти всі етапи співбесіди

Англійська для стюардес: із чого почати підготовку до інтерв'ю

Співбесіди в авіакомпаніях зазвичай проходять у кілька етапів. Для початку запитання можуть ставити рідною мовою, а тест на знання англійської мови проводити іншим разом. Але якщо ви подали документи в авіакомпанію з іншої країни, готуйтеся одразу відповідати на всі запитання англійською.

Англійська для стюардес: як підготуватися до співбесіди
Вивчити англійську для стюардес можна на спеціалізованих курсах

Англійську для стюардес можна підтягнути на курсах, які будуть набагато ефективніші за самостійне вивчення професійного словника. Адже на спеціалізованих курсах англійської для бортпровідників у вас буде багато практики спілкування, ви будете тренуватися в парах і групах, обігравати справжні робочі ситуації, а викладач допоможе з вимовою та підкаже, яку лексику коли використовувати.

Але й на таких курсах домашню роботу ніхто не скасовував. Якщо вам здається, що вчити авіаційну термінологію нудно, вам просто потрібно підібрати правильний підхід. Наприклад, можна подивитися кілька фільмів або прочитати пару книжок з цієї теми.

Фільми англійською для стюардес

 1. Top Gun, 1986. Том Круз, який зіграв молодого пілота, проходить школу винищувачів. Так, фільм не зовсім про роботу стюардес, але авіаційна англійська тут точно є.
   
 2. View from the Top, 2003. Це історія про кар'єру стюардеси, яка починається в маленькій авіакомпанії. У фільмі порушена не тільки авіаційна тема, але й лінія кохання, дружби та зради. Дивитися не буде нудно.
   
 3. Come Fly with Me, 1963. Стара британська комедія про трьох стюардес, які шукають азарт і романтику. Фільм з елементами мильної опери ознайомить з життями англійських стюардес 60-х років.
   
 4. Baggage Claim, 2013. Для поціновувачів драм і трилерів. Усі події фільму відбуваються на борту сучасного літака, на якому жінка летить зі своєю дитиною та везе труну з тілом чоловіка. Але незабаром в літаку її дитина зникає...
   
 5. Flightplan, 2005. Романтична американська комедія про дівчину, яка вирішила хай там що знайти собі чоловіка, влаштувавшись на роботу стюардесою. Але завдання не з легких, адже у неї лише місяць на це.

Вчити англійську для бортпровідників за фільмами – дуже непоганий варіант не тільки через лексику. Так ви побачите й зможете спроектувати всі можливі ситуації та діалоги на борту.

Ще одним прекрасним джерелом лексики для авіаперсоналу можуть бути книги.

Англійська для стюардес: готуємося до співбесіди

Книги англійською для бортпровідників

 1. The Flight Attendant Survival Guide by Sara Keagle. Книга не тільки допоможе вдосконалити англійську для бортпровідників, а й буде корисна людям, які збираються проходити співбесіду. Життя бортового персоналу часом дуже нелегке, але по-своєму прекрасне. Як навчитися тримати в собі всю інформацію про пасажирів і переліт, планувати день, працювати з екіпажем? Відповіді на всі запитання та набір нової лексики гарантовані.
   
 2. Plane Insanity by Elliott Hester. Книга розповідає веселі історії з життя бортпровідника. Елліотт Хестер описує свої пригоди на борту за 15 років роботи. Ви не будете вчити іноземну мову для стюардес із нудних підручників, а будете насолоджуватися історіями, які обіцяють багато одразу з підзаголовка: «Розповіді про секс, лють і нудоту на висоті 3000 фунтів».
   
 3. Around the World in a Bad Mood! Confessions of a Flight Attendant by Rene Foss. Розважальна книга з історіями про бортпровідників, їхню секретну мову, дивні вимоги пасажирів і зізнання колег.
   
 4. Betty In the Sky With a Suitcase: Hilarious Stories of Air Travel by the World’s Favorite Flight Attendant. Бетті – справжня стюардеса й авторка всесвітньо відомого подкасту у своїй книзі ділиться смішними історіями з життя на борту. Для себе ви знайдете як англійську лексику для бортпровідників, так і цікаві історії диспетчерів, пілотів, наземної команди. Їх можна не тільки почитати в книзі, а й послухати в подкасті, що теж дуже корисно для вивчення англійської.

Англійська для стюардес: як підготуватися до співбесіди
Тест на знання англійської для бортпровідників – важлива частина проходження співбесіди

Тести на знання англійської для стюардес: до чого готуватися

Більшість авіакомпаній проводить тестування на знання мови в кілька етапів. Іспити можуть проходити в один день або ж їх розбивають на кілька етапів.

Перший етап тестів англійської для стюардес

Зазвичай на першому етапі тест включає письмові запитання на знання граматики та лексики. Тут достатньо продемонструвати знання загальної англійської. Перший іспит з англійської для бортпровідників може включати аудіювання.

Другий етап тестів англійської для бортпровідників

Важчий етап тесту англійської для бортпровідників – розмовний. Тут потрібно бути готовими показати рівень володіння спеціалізованою лексикою, чітко відповідати на поставлені запитання та розігрувати різні ситуації, які можуть трапитися на борту. Наприклад, інтерв'юери можуть попросити розіграти сцену, коли літак потрапляє в зону турбулентності, пасажиру стало зле й у нього починається напад паніки. Для стюардес важливо бути трохи акторами, трохи психологами та вміти вирішити будь-яку ситуацію. Імпровізувати англійською мовою для стюардес доведеться багато.

Третій етап. Навчання

Коли всі співбесіди, медогляди й тести на англійську для бортпровідників пройдені, починається фінальний етап. Його вже не можна назвати тестуванням у прямому значенні, але іноді й на цьому етапі можна втратити шанс на роботу. Під час навчання авіакомпанії кілька місяців проводять тренінги для нових співробітників із техніки безпеки, першої медичної допомоги, відпрацьовують дії персоналу в різних ситуаціях. На етапі навчання важливо мати достатній запас лексики англійської для бортпровідників, щоб усі професійні терміни були зрозумілі без перекладача.

Англійська для стюардес: готуємося до співбесіди - 2

Англійська лексика для бортпровідників

Щоб закріпити або доповнити свої знання, отримані на курсах, пройдіться основними поняттями, які зустрічаються в інструкціях бортпровідників. Продовжуйте вчити слова для авіаперсоналу за допомогою додатка Quizlet, а перевірити значення та вимову допоможе Cambridge Dictionary.

Які теми в англійській для стюардес слід повторити

 1. Навігація та вказування напрямків. Ще до посадки в літак пасажири можуть звертатися до вас за допомогою. Потрібно вміти зорієнтувати, де виходи, реєстрація на рейс і куди здавати багаж.
   
 2. Види та класи авіаквитків. На борту вам доведеться пояснювати пасажирам, де вони повинні сидіти, що входить у вартість їхніх квитків, у якому класі вони летять, чи можуть сидіти біля аварійного виходу або ілюмінатора.
   
 3. Обслуговування. Забезпечення комфорту й хорошого сервісу на борту – одна з ключових функцій бортпровідників. Повторіть, як запропонувати пасажирам їжу, ковдру або інші додаткові послуги, що надаються авіакомпанією. Вивчіть кілька фраз, як вибачитися та запропонувати допомогу.
   
 4. Бортовий персонал. Вивчаючи англійську мову для стюардес, зверніть увагу, як правильно називати кожного члена команди – як наземної, так і бортової. Адже часто команда буде змінюватися, і запам'ятати всі імена важко.
   
 5. Перша медична допомога. Нерідко на борту доводитися надавати першу медичну допомогу. Людям на висоті може стати зле в будь-яку секунду. У цей момент знання англійської для бортпровідника може стати питанням життя й смерті. Повторіть медичну термінологію та правила надання першої допомоги.
   
 6. Надзвичайні ситуації та безпека. Ще одна ключова роль бортпровідника – гарантія безпеки пасажирів. Для початку ви знайомите пасажирів із правилами безпеки. Інструкцію англійською для бортпровідників потрібно вивчити напам'ять, але в разі надзвичайної ситуації потрібно вміти чітко сформулювати, що повинні робити пасажири, де знаходяться запасні виходи тощо. Також потрібно знати, що говорити, якщо на борту агресивний пасажир або у когось панічна атака.

Англійська для стюардес: як підготуватися до співбесіди
Англійську для стюардес потрібно постійно вдосконалювати

Вимова

Тренуйтеся говорити чітко, перевіряйте, як правильно звучать найпопулярніші іноземні імена, повторюйте числівники й алфавіт. Начебто просто, але навіть прості слова можуть стати вирішальними в багатьох ситуаціях. Вас повинні розуміти як колеги, так і пасажири з різних країн. Іноді потрібно пояснювати різними словами та з різною швидкістю. Чітка та правильна вимова англійської для бортпровідників так само важлива, як уміння надати першу медичну допомогу.

Деякі фрази англійською для стюардес ви можете вивчити, подивившись відео з аеропорту.
 


Поради від бортпровідників: як успішно пройти всі етапи співбесіди

 • На співбесіді поводьтеся природно та впевнено.
 • Не панікуйте й усміхайтеся, адже екзаменатори – теж люди, вони розуміють, що англійська для бортпровідників не є рідною мовою.
 • Якщо забули якесь англійське слово, спробуйте замінити його іншим.
 • Тренуйте різні діалоги англійською вдома перед дзеркалом або на курсах.
 • Щоб успішно скласти тест з англійської для стюардес, повторіть основи граматики.
 • Відповідайте на запитання чесно.
 • Переконайтеся, що у вас немає проблем зі здоров'ям, або спробуйте вирішити їх до співбесіди.
 • Будьте готові до роботи ночами та з різними людьми.
 • Пам'ятайте: немає недосяжних цілей, все у ваших руках!
Читайте також:
Business
Як скласти резюме: поради й сервіси для створення CV
Що спільного у твого телефона, ноутбука та резюме? Усі вони потребують регулярного оновлення. Коли ти не працюєш деякий час або змінюєш сферу діяльності, твоє резюме стає неактуальним. Плюс постійний технологічний прогрес та зміна пріоритетів впливають на очікування від CV (curriculum vitae) в сучасному…
Business
Дистанційне навчання англійської: підказки для новачків
Яким би асом ви не були в, скажімо так, повсякденній англійській, коли справа доходить до ділової лексики – ваші навички можуть виявитися не такими вже серйозними. І ні, ви не один такий. Бізнес-англійська через свою специфіку досить складна для вивчення. Не дарма ж існують дистанційні курси ділової…
Business
Як і де можна читати книги англійською онлайн
Якщо ви бажаєте покращити розмовну англійську онлайн, радимо записатися на професійний курс. Викладач пояснить граматику, дасть багато нової лексики, поставить правильну вимову. Однак мовні курси – далеко не єдиний спосіб поліпшення розмовних навичок. Вчити слова й цілі фрази, запам'ятовувати,…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.