Сучасним рекрутерам, фахівцям з управління персоналом, кадрового діловодства та іншим працівникам HR-відділу не обійтися без знання профільної англійської. Добре володіння іноземною допоможе фахівцям завжди бути в курсі світових новин, спілкуватися з іноземними партнерами та потенційними колегами, будувати кар'єру в міжнародній компанії, знайти роботу за кордоном.
Англійська для HR включає в себе знання профільної термінології, бізнес-лексики, професійного сленгу, правил ділового листування та усного спілкування. Щоб рости й самовдосконалюватися, фахівцеві необхідно черпати інформацію про сучасні методи роботи з персоналом із усіх доступних джерел: книг, подкастів, вебінарів, соціальних мереж, курсів, онлайн-платформ для навчання тощо. Хочемо поділитися з вами добіркою цікавих тематичних ресурсів, які допоможуть поліпшити свої професійні навички та англійську.
Зміст
1. Підручники та книги англійською для HR-фахівців
2. Навчальні курси англійської для HR
3. YouTube-канали та Facebook-сторінки для HR
4. Англійська для HR: професійні сайти й блоги
5. Тематичні подкасти для рекрутерів і менеджерів
Вивчення профільної лексики допоможе фахівцеві опанувати необхідні навички для пошуку іноземних співробітників, проведення співбесід, навчання та супроводу персоналу, спілкування з колегами та співробітниками. Книги для вивчення англійської для HR:
Книги для HR англійською допоможуть поповнити словниковий запас тематичною лексикою
Крім підручників, ефективно читати профільну літературу іноземною. Так ви завжди будете в курсі сучасних інструментів і методів роботи з персоналом і одночасно зможете поповнити лексичний запас. Невелика добірка профільної літератури англійською для HR:
Дуже важливо, щоб книга англійською для HR, яку ви читаєте, підходила вам за рівнем знання мови та відповідала вашим інтересам. Якщо тема для вас не актуальна або книга написана дуже складно, оберіть іншу, щоб випадково не відбити бажання читати англійською. Почніть із профільного підручника, наприклад, одного зі списку, який ми запропонували вище.
Ще один спосіб покращити англійську для HR і свої професійні знання – самостійне навчання на онлайн-курсах. В інтернеті можна знайти безліч профільних курсів іноземною мовою від провідних університетів і бізнес-шкіл з усього світу. На цих сайтах є платні та безкоштовні профільні програми. Проходьте онлайн-курси іноземної мови відповідного до вашого рівня:
Освітні курси також пропонує професійне співтовариство LinkedIn. На сайті LinkedIn Learning можна знайти курси англійською, які допомагають спеціалістам отримати або поліпшити необхідні навички в області управління персоналом і найму.
Якщо у вас невисокий рівень володіння мовою, ви змінюєте професію або хочете поліпшити свої знання, зверніть увагу на курси англійської для HR у вашому місті. З їх допомогою ви зможете розширити професійну та ділову лексику, підготуватися до роботи з іноземним персоналом та інтерв'ю з претендентами на вакансію. Якщо ваша компанія пропонує корпоративні заняття з англійської, знайдіть час, щоб відвідувати ці уроки.
YouTube-канали про рекрутинг і управління персоналом дозволять вам дізнатися останні новини в своїй сфері й ознайомитися з досвідом зарубіжних колег. Але це ще і додатковий спосіб поліпшити свої знання англійської для HR. Тренуйте сприйняття іноземної мови на слух:
Тематичні ролики на YouTube розширюють професійний світогляд і допомагають покращити англійську для HR
Використовувати Facebook та інші соціальні мережі можна не тільки для пошуку кандидатів і спілкування зі співробітниками, але й для отримання нових знань і поліпшення професійних навичок. Ці платформи дозволяють стежити за останніми новинами професійної сфери, лідерами думок, дізнаватися про сучасні методи та інструменти найму й управління персоналом. У соціальних мережах зарубіжні колеги пишуть пости з використанням актуальної бізнес-лексики та професійного сленгу – прекрасний спосіб поповнити свій словниковий запас англійської для HR. Підпишіться на соціальну мережу профільної компанії або медіа, щоб завжди бути в курсі останніх новин.
Поліпшити свої знання англійської та дізнатися актуальну інформацію зі сфери рекрутингу та управління персоналом можна також за допомогою спеціалізованих сайтів і блогів. Як правило, їх ведуть експерти в області рекрутингу та HR-менеджменту, довіряйте тільки компетентним авторам:
Велике розмаїття сайтів і блогів дозволяє фахівцеві з будь-яким рівнем знання іноземної знайти для себе інформативний ресурс з цікавою та простою подачею. Навіть якщо ви новачок в англійській, ви можете пробувати читати профільні статті й новини зі словниками та перекладачами.
Співбесіда англійською мовою – хвилюючий процес не тільки для кандидата, але і для рекрутера. Особливо якщо фахівець проводить співбесіду з претендентом з іншої країни або має невеликий запас професійної лексики. Від рекрутера та його знання англійської для HR залежить багато чого: як він презентує компанію, чи зможе оцінити знання кандидата, які питання поставить і чи зможе коректно відповісти на запитання кандидата. Щоб комфортно почуватися на інтерв'ю, необхідно регулярно покращувати свою англійську для HR і переймати досвід зарубіжних колег. В інтернеті можна знайти безліч роликів зі співбесідами англійською. Шукайте розбір лексики, рекомендації з питань і відповідей під час інтерв'ю.
Подкасти англійською для HR – чудовий інструмент, щоб поліпшити свої знання іноземної та професійні навички. Прослуховування епізодів буде доречним дорогою на роботу або в обідню перерву з користю для англійської. Тематичні подкасти з теми взаємодії з персоналом:
Слухати подкасти для HR англійською корисно для професійного зростання та поліпшення сприйняття іноземної мови на слух
Якщо у вас невисокий рівень знання мови або поки важко сприймати іноземну на слух, почніть прослуховувати прості навчальні подкасти англійською. Обирайте теми з діалогами на повсякденні теми, щоб запастися універсальними розмовними фразами для спілкування з колегами. Подкасти, які підійдуть навіть новачкам в англійській:
Щоб подкасти приносили ефект, їх потрібно слухати регулярно. Оберіть цікавий для вас варіант і заведіть звичку вмикати по епізоду на день.