тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Business. 26.10.2020

Англійська для HR: тематичні ресурси для навчання

Автор: Юліана Віхневич

Сучасним рекрутерам, фахівцям з управління персоналом, кадрового діловодства та іншим працівникам HR-відділу не обійтися без знання профільної англійської. Добре володіння іноземною допоможе фахівцям завжди бути в курсі світових новин, спілкуватися з іноземними партнерами та потенційними колегами, будувати кар'єру в міжнародній компанії, знайти роботу за кордоном. 

Англійська для HR включає в себе знання профільної термінології, бізнес-лексики, професійного сленгу, правил ділового листування та усного спілкування. Щоб рости й самовдосконалюватися, фахівцеві необхідно черпати інформацію про сучасні методи роботи з персоналом із усіх доступних джерел: книг, подкастів, вебінарів, соціальних мереж, курсів, онлайн-платформ для навчання тощо. Хочемо поділитися з вами добіркою цікавих тематичних ресурсів, які допоможуть поліпшити свої професійні навички та англійську.

Зміст

1. Підручники та книги англійською для HR-фахівців

2. Навчальні курси англійської для HR 

3. YouTube-канали та Facebook-сторінки для HR

4. Англійська для HR: професійні сайти й блоги

5. Тематичні подкасти для рекрутерів і менеджерів 

Підручники та книги англійською для HR-фахівців

Вивчення профільної лексики допоможе фахівцеві опанувати необхідні навички для пошуку іноземних співробітників, проведення співбесід, навчання та супроводу персоналу, спілкування з колегами та співробітниками. Книги для вивчення англійської для HR:

 • Cambridge English for Human Resources (George Sandford, Jeremy Day, 2011) – серія англійських уроків, зосереджених на ключових питаннях менеджменту й управління персоналом;
 • Oxford English for Human Resources (Pat Pledger, 2007) – короткий курс англійської для тих, хто працює у сфері рекрутингу та управління персоналом; 
 • Check Your English Vocabulary for Human Resources (Rawdon Wyatt, 2009) – збірка вправ з англійської для HR для поліпшення професійної лексики, граматики, правопису та комунікативних навичок.

Англійська для HR: тематичні ресурси для навчання
Книги для HR англійською допоможуть поповнити словниковий запас тематичною лексикою

Крім підручників, ефективно читати профільну літературу іноземною. Так ви завжди будете в курсі сучасних інструментів і методів роботи з персоналом і одночасно зможете поповнити лексичний запас. Невелика добірка профільної літератури англійською для HR: 

 • HR Disrupted: It's time for something different (Lucy Adams, 2017) – нові погляди на підхід до найму та управління персоналом;
 • The Talent Delusion (Tomas Chamorro-Premuzic, 2017) – книга буде корисна фахівцям креативних компаній, кожна порада підтверджується науковим дослідженням і особистим досвідом;
 • The Power of People (Nigel Guenole, Jonathan Ferrar & Sheri Feinzig, 2017) – поради щодо використання аналітики персоналу для підвищення ефективності бізнесу;
 • Who – The A method for hiring (Geoff Smart, Randy Street, 2008) – автори книги дають рекомендації та практичні поради з рекрутингу та управління персоналом, засновані на досвіді лідерів сфери;
 • Agile People: A Radical Approach for HR & Managers (Pia-Maria Thoren, 2017) – поради від засновниці руху Agile People з гнучкої роботі з персоналом та лідерства.

Дуже важливо, щоб книга англійською для HR, яку ви читаєте, підходила вам за рівнем знання мови та відповідала вашим інтересам. Якщо тема для вас не актуальна або книга написана дуже складно, оберіть іншу, щоб випадково не відбити бажання читати англійською. Почніть із профільного підручника, наприклад, одного зі списку, який ми запропонували вище.

Навчальні курси англійської для HR 

Ще один спосіб покращити англійську для HR і свої професійні знання – самостійне навчання на онлайн-курсах. В інтернеті можна знайти безліч профільних курсів іноземною мовою від провідних університетів і бізнес-шкіл з усього світу. На цих сайтах є платні та безкоштовні профільні програми. Проходьте онлайн-курси іноземної мови відповідного до вашого рівня: 

 • Udemy;
 • Coursera; 
 • Alison.

Освітні курси також пропонує професійне співтовариство LinkedIn. На сайті LinkedIn Learning можна знайти курси англійською, які допомагають спеціалістам отримати або поліпшити необхідні навички в області управління персоналом і найму.

Якщо у вас невисокий рівень володіння мовою, ви змінюєте професію або хочете поліпшити свої знання, зверніть увагу на курси англійської для HR у вашому місті. З їх допомогою ви зможете розширити професійну та ділову лексику, підготуватися до роботи з іноземним персоналом та інтерв'ю з претендентами на вакансію. Якщо ваша компанія пропонує корпоративні заняття з англійської, знайдіть час, щоб відвідувати ці уроки. 

Англійська для HR: тематичні ресурси для навчання

YouTube-канали та Facebook-сторінки для HR

YouTube-канали про рекрутинг і управління персоналом дозволять вам дізнатися останні новини в своїй сфері й ознайомитися з досвідом зарубіжних колег. Але це ще і додатковий спосіб поліпшити свої знання англійської для HR. Тренуйте сприйняття іноземної мови на слух:

 • LinkedIn Talent Solutions – на офіційному каналі можна знайти відео з експертною думкою, розбором професійних кейсів, обміном досвідом і багатьом іншим; 
 • Recruiting Blogs – канал з роликами на професійну тему й архівами вебінарів про рекрутинг і управління персоналом;
 • SocialTalent – канал із навчальними відео, роликами з експертною думкою та порадами від фахівців у сфері рекрутингу та управління персоналом, корисною інформацією про сучасні робочі методи й інструменти;
 • Betts – відео з легкою подачею та гумором будуть цікаві рекрутерам і всім, хто хоче дізнатися, як влаштований світ HR зсередини;
 • SHRM – офіційний відеоканал великої професійної організації Society for Human Resource Management. 

Англійська для HR: тематичні ресурси для навчання
Тематичні ролики на YouTube розширюють професійний світогляд і допомагають покращити англійську для HR

Використовувати Facebook та інші соціальні мережі можна не тільки для пошуку кандидатів і спілкування зі співробітниками, але й для отримання нових знань і поліпшення професійних навичок. Ці платформи дозволяють стежити за останніми новинами професійної сфери, лідерами думок, дізнаватися про сучасні методи та інструменти найму й управління персоналом. У соціальних мережах зарубіжні колеги пишуть пости з використанням актуальної бізнес-лексики та професійного сленгу – прекрасний спосіб поповнити свій словниковий запас англійської для HR. Підпишіться на соціальну мережу профільної компанії або медіа, щоб завжди бути в курсі останніх новин.

Англійська для HR: профільні сайти й блоги

Поліпшити свої знання англійської та дізнатися актуальну інформацію зі сфери рекрутингу та управління персоналом можна також за допомогою спеціалізованих сайтів і блогів. Як правило, їх ведуть експерти в області рекрутингу та HR-менеджменту, довіряйте тільки компетентним авторам:

 • The HR Capitalist – блог висвітлює останні тенденції й технології зі світу рекрутингу;
 • HR Bartender – професійний контент, оригінальні жарти та HR-ком'юніті;
 • The Balance Careers – експерти дають практичні поради як з пошуку роботи, так і з рекрутингу;
 • Social Talent – блог великої компанії, яка допомагає з наймом Intel, Microsoft, IBM та іншим світовим лідерам у своїй сфері; 
 • HR Morning – безліч різноманітної інформації для рекрутерів, HR-фахівців, talent-менеджерів та інших зарубіжних колег;
 • TED Talks – добірка відео англійською для HR із тайм-менеджменту, особистої ефективності, психології та інших навичок.

Велике розмаїття сайтів і блогів дозволяє фахівцеві з будь-яким рівнем знання іноземної знайти для себе інформативний ресурс з цікавою та простою подачею. Навіть якщо ви новачок в англійській, ви можете пробувати читати профільні статті й новини зі словниками та перекладачами. 

Співбесіда англійською мовою – хвилюючий процес не тільки для кандидата, але і для рекрутера. Особливо якщо фахівець проводить співбесіду з претендентом з іншої країни або має невеликий запас професійної лексики. Від рекрутера та його знання англійської для HR залежить багато чого: як він презентує компанію, чи зможе оцінити знання кандидата, які питання поставить і чи зможе коректно відповісти на запитання кандидата. Щоб комфортно почуватися на інтерв'ю, необхідно регулярно покращувати свою англійську для HR і переймати досвід зарубіжних колег. В інтернеті можна знайти безліч роликів зі співбесідами англійською. Шукайте розбір лексики, рекомендації з питань і відповідей під час інтерв'ю. 

Тематичні подкасти для рекрутерів і менеджерів 

Подкасти англійською для HR – чудовий інструмент, щоб поліпшити свої знання іноземної та професійні навички. Прослуховування епізодів буде доречним дорогою на роботу або в обідню перерву з користю для англійської. Тематичні подкасти з теми взаємодії з персоналом:

 • HR Happy Hour – актуальні новини, корисні поради для рекрутерів;
 • HR Latte – інтерв'ю з експертами, поради з розвитку компетенцій;
 • Business English for HR Lessons – подкасти для фахівців, що вивчають англійську для HR, для поліпшення ділової лексики;
 • Hiring Tips Podcast – поради для інтерв'юерів і рекрутерів;
 • Recruiting Future – подкаст, присвячений інноваціям іфутурології у сфері найму та управління персоналом;
 • HR Works: The Podcast for Human Resources – актуальна та корисна інформація для фахівців із персоналу.

Англійська для HR: тематичні ресурси для навчання
Слухати подкасти для HR англійською корисно для професійного зростання та поліпшення сприйняття іноземної мови на слух

Якщо у вас невисокий рівень знання мови або поки важко сприймати іноземну на слух, почніть прослуховувати прості навчальні подкасти англійською. Обирайте теми з діалогами на повсякденні теми, щоб запастися універсальними розмовними фразами для спілкування з колегами. Подкасти, які підійдуть навіть новачкам в англійській:

 • Learn English Podcasts от British Council – короткі епізоди з транскрипцією та перевірочними тестами;
 • 6-Minute English от BBC – діалоги з повсякденною лексикою, є транскрипція та словник;
 • Voice of America: Learning English – короткі епізоди для новачків із додатковими тематичними матеріалами.

Щоб подкасти приносили ефект, їх потрібно слухати регулярно. Оберіть цікавий для вас варіант і заведіть звичку вмикати по епізоду на день. 

Англійська для HR: тематичні ресурси для навчання - 2

Читайте також:
Business
Як скласти резюме: поради й сервіси для створення CV
Що спільного у твого телефона, ноутбука та резюме? Усі вони потребують регулярного оновлення. Коли ти не працюєш деякий час або змінюєш сферу діяльності, твоє резюме стає неактуальним. Плюс постійний технологічний прогрес та зміна пріоритетів впливають на очікування від CV (curriculum vitae) в сучасному…
Business
Як підготуватися до співбесіди англійською?
І ось цей зворушливий момент, коли тобі надходить довгоочікуване запрошення на співбесіду, настав. Тепер є можливість показати, як добре тобі вдалось підготуватися до співбесіди англійською. Принципових відмінностей у підготовці до співбесіди англійською та рідною мовою ти не знайдеш. Smart…
Business
Супровідний лист англійською – ТОП-5 ідей та правил
Якщо ти маєш гарне резюме – то й шанси отримати роботу мрії високі. Але якщо ти додаси до нього супровідний лист англійською, твої шанси зростуть удвічі. Переважно супровідні листи англійською пишуть під час пошуку роботи та вступу до іноземних вишів. Деякі роботодавці звертають на нього особливу…
ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.