Бізнес

22900

22.02.2016

Хто всі ці люди і чим вони займаються? Вивчаємо нові професії

Останнім часом з’явилось багато нових професій  з незрозумілими назвами. Ще більш незрозуміло, чим займаються люди з такими професіями: супервайзер, копірайтер, промоутер…

Деякі нові професії прийшли до нас із заходу, інші – просто змінили назву і «підлаштувались» під нові умови. Назви нових професій – це, як правило, українське написання англійського варіанту. Тому дуже важко пояснити своїм старшим родичам, що ти працюєш супервайзером або контент-менеджером – одразу виникає багато питань. Спробуємо разом розібрати найпоширеніші «англійські» професії, що зустрічаються на сайтах пошуку вакансій.

Популярними вакансіями на сайтах пошуку роботи є копірайтери та рерайтери. Копірайтери (copywriter) пишуть статті для сайтів (текст статті має бути оригінальним). Рерайтери (rewriter), по суті, пишуть викладення по конкретній статті, замінюючи слова та переставляючи їх місцями.

Щоб продавати товар конкретної торгової марки необхідний бренд-менеджер (brand manager), який знає багато методів, як правильно продати товар або послугу, зробити її популярною. Він займається створенням рекламних кампаній та акцій.

В будь-якій торговельній компанії є менеджери, які безпосередньо займаються продажем товарів. Іноді їх називають торговими представниками (або агентами). «Старший» серед них – супервайзер (supervisor), людина, що контролює роботу торгових агентів . Він розподіляє між ними задачі та організовує їх роботу.

Промоутер (promoter) - той,  хто проводить рекламні акції (дегустації, роздача рекламних листівок). Промоутер напряму спілкується з клієнтами, пояснює переваги товару. Мерчендайзер (merchandiser), в свою чергу, відповідає на правильне «представлення» товару в магазинах – він розставляє товар на полицях, розміщує рекламу товару, ціни на нього.

Багато нових професій з’явилось в сфері ІТ. Фронт-енд девелопер (front-end developer) – людина, що відповідає за зовнішній вигляд сайту і його взаємодію з користувачем. Тобто за те, як будуть оброблятись кнопки/вікна/текстові поля/переходи між сторінками, а також, що можна і чого не можна робити користувачу на сторінці. Натомість бек-енд девелопер (back-end developer) визначає, як буде працювати сервер всередині і як він буде обробляти запити та дані, що поступають зі сторінки, якою керує фронд-енд.

Контент-менеджер (web content manager) – спеціаліст зі створення та розповсюдження інформації на сайті. До обов’язків контент менеджера входить наповнення сайту текстовою, графічною та іншими видами інформації, корисної та зручної для сприйняття вибраної цільової аудиторії.

Також часто серед вакансій зустрічається посада – Сеніор Девелопер (Senior Developer). Іншими словами, це головний програміст, що відповідає за якісне і своєчасне виконання дорученої йому роботи в проекті розробки програмно-інформаційних систем. Координує проект  проект з першої стадії розробки і до фінальних стадій тестування і технічної підтримки, бере безпосередню участь в розробці проекту в якості кваліфікованого спеціаліста.  

SEO-оптимізатор (Search Engine Optimizer) — спеціаліст, що займається підняттям рейтингу сайту. Основна його задача: виведення  компанії в топ в пошукових системах за визначеними запитами з подальшим підтриманням результату.

Також популярною вакансією на сьогоднішній день є SMM-менеджер (SMM manager). Так називають спеціалістів з просування будь-чого (це можуть бути і товари, і сервіси, і навіть політичні ідеї) в соціальних мережах (Social Media Marketing). Такі люди займаються створенням і підтримкою пабліків в соціальних мережах.

Це далеко неповний перелік нових професій, які можна зустріти на сайтах пошуку роботи. Враховуючи лінгвістичну моду останніх років, можна зробити припущення, що колись вантажників почнуть називати лоад-менеджерами, слюсарів – метал-воркерами, а приймальників склотари  - ботл-інспекторами.

Головне, побачивши незрозумілу (читай: страшну) назву професії, не боятись уточнити, що саме входить до обов’язків на цій посаді. Можливо за страшною назвою приховується звичайний вчитель або ж програміст.

Читайте також:

Хочеш на безкоштовний пробний урок?

Close

Оберіть спосіб зв'язку з нами

Залишились питання? Пишіть сюди, ми постараємось допомогти.

Telegram Viber
Close

Зворотний дзвінок

Ми передзвонюємо у будні дні з 10:00 до 18:00.