тел.:        +38 (063) 723-52-25

                +38 (097) 406-37-66

[email protected]


Київ

вул. Хрещатик 15, оф. 26.


Як використовувати аудіокниги для вивчення англійської

Одразу почну з питання – а як часто ви берете почитати книги з дисками в офісах? Можу посперечатися: більшість відповість, що ніколи. Причини, звісно, ​​різні. У когось немає часу, комусь це здається нудним, а дехто просто не розуміє, як цю систему використовувати. Ось саме для останньої категорії і написано цю статтю.

Отже, спочатку зрозуміємо, навіщо нам потрібні книги з дисками. По-перше, використовуючи їх, ви покращите свої навички аудіювання (сприйняття мови на слух). По-друге, поповните свій словниковий запас як окремими словами, так і цілими фразами. І, по-третє, отримаєте море задоволення від можливості читати та слухати улюблені книги англійською, нехай і в спрощеному варіанті.

Але для того, щоб робота з такими книгами була продуктивною, треба пам'ятати кілька базових правил.

  1. Завжди правильно визначайте рівень книги

Найчастіше їх 6 (Beginner, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced), хоча в деяких є рівень Starter для тих, хто тільки почав вивчати мову. Якщо ви хочете комфортно почуватися, читаючи або слухаючи книгу, рекомендую брати її на рівень нижче вашого. Такий підхід дозволить рідше заглядати в словник, а ті слова та висловлювання, які все ж таки будуть новими, легше запам'ятаються.

  1. Не захоплюйтесь перекладом слів

Якщо ви правильно підібрали рівень книги, у вас має вийти близько 3-4 слів на одному розвороті. Якщо їх більше – візьміть книгу на нижчий рівень. Більше того, якщо ваш рівень Intermediate і вище, намагайтеся зрозуміти значення слова із контексту, а вже потім перевіряйте у словнику.

  1. Не використовуйте систему однобічно

Якщо ви тільки читаєте книги або тільки слухаєте їх, ви отримуєте лише половину користі.

  1. Обирайте таку книгу, яку вам дійсно цікаво читати

Ніщо так не відбиває бажання читати, як нудна книга або текст. Це ви, напевно, пам'ятаєте зі шкільних занять з англійської.

Ну ось ви вже твердо вирішили, що користуватися аудіокнигами для вас важливо, рівень книги вибрали правильно і вона вам цікава. Тепер лишилося розібратися, як її використати.

  • Читаємо перший розділ, перекладаємо нові слова та виписуємо їх.
  • Робимо вправи, дані наприкінці книги (вони є у більшості видань).
  • Слухаємо прочитаний розділ.
  • Повторюємо це з усіма розділами книги.
  • Копіюємо собі цей запис на плеєр і слухаємо всю книгу ще щонайменше 5 разів.

Слухати можна скрізь – вдома, поки готуєте вечерю, в метро, на роботі за обідом, для цього не обов'язково виділяти окремий час. Робимо ми це для того, щоб усі ті слова та вирази, які ви переклали та відпрацювали у вправах, запам'яталися вам не у вигляді окремих слів, а в контексті. Такий спосіб дозволяє не тільки легше запам'ятати слово, а й застосувати його у власній мові.

Самі книги ви можете взяти напрокат в наших офісах. Приємного читання!

Віра Соколова

ВИВЧАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ ДЛЯ РОБОТИ
Стартує набір на новий дистанційний курс.