Граматика англійської мови: статті для вивчення
Zero Conditional (нульовий тип умовних речень) – використання, утворення та відмінності між Zero і First Conditionals
Різновидом складнопідрядних речень в англійській мові є умовні речення, які складаються з двох частин: певної умови та її наслідків. Першим і, мабуть, найпростішим типом умовних речень є Zero Conditional…
Future in the Past: правила використання та приклади майбутнього часу в минулому
Окрім стандартних часових форм, в англійській мові часто використовується ціла група минулих форм дієслів – Future in the Past, або майбутній час в минулому. Коли та як правильно її вживати –…
Інтерактивне навчання із сервісом Smarte+
Вчити англійську стає ще легше й цікавіше! Новий сервіс для інтерактивного навчання Smarte+ — це розумний онлайн-тренажер, який допоможе вам якісно опанувати лексику та граматику. Відтепер він доступний…
Present Simple – простий теперішній час: маркери, правила та приклади
Present Simple – головний час для опису дій, звичок, загальних фактів та істин, які відбуваються зараз або з певною періодичністю та показують певний прогрес. Зміст 1. Як утворюється Present Simple…
Future Simple у бізнес-контексті: випадки та приклади застосування
Що потрібно, аби запланувати робочу зустріч? Визначитися з часом і місцем – так; сформулювати тему й продумати основні пункти розмови – обов’язково; ретельно вивчити Future Simple –…
The Third Conditional: граматика та приклади
The Third Conditional входить до топу найненависніших тем серед тих, хто вчить англійську мову. Причин кілька: по-перше, у нашій граматиці немає аналогічної структури, по-друге, багато хто не розуміє,…
2 Conditional – мріємо граматично правильно
Умовні речення в англійській мові – тема не одного заняття. Та не варто перебільшувати їх складність і незрозумілість. У цій статті ми з’ясуємо, що таке 2 Conditional, як і коли його вживати,…
1 Conditional – все про перший тип умовних речень
Уяви собі ситуацію: ти готуєшся до важливої презентації перед радою директорів – і тут починається паніка. А що, як ти забудеш слова під час виступу? А що, як застрягнеш у заторі й запізнишся? А…
Past Continuous – секрети минулого тривалого часу
Past Continuous – це минулий тривалий час. Іншими словами, час, що вказує на тривалу дію, процес, що відбувався в минулому протягом певного часу. Ну от, наприклад: 1. I went shopping yesterday.…
Conditionals – розбираємо всі типи умовних речень
Цікаво, якщо я з’їм круасан, я погладшаю? А ще цікаво, чи треба використовувати в цьому реченні Conditional? І який саме? Ой, щось дуже важко, треба спочатку все ж їсти той круасан, а потім вже…
Як запам'ятати неправильні дієслова в англійській
В англійській мові всі дієслова поділяються на правильні (regular verbs) та неправильні (irregular verbs). Загалом Оксфордський словник налічує 470 неправильних дієслів, але найчастіше люди вживають лише…
Much, many, a lot of, lots of: різниця та використання
Much, many, a lot of, lots of – чотири різні слова, кожне з яких перекладається як «багато». Напрошується цілком логічне питання, чому не обрати одне й не морочитися та використовувати…
Граматика англійської мови — це сукупність структурних правил будови слів, словосполучень та поєднання їх у коректні та зрозумілі речення.
У цьому розділі зібрані фахові граматичні статті, які стануть гарним джерелом для самостійного вивчення або закріплення пройденого матеріалу. Кожна тема викладена структуровано та зрозуміло з прикладами та вправами.
Для чого потрібно знати англійську граматику
Самими лише окремими словами та фразами неможливо висловлюватися. Опанування граматики — це ключ до повноцінного спілкування, особливо коли йдеться про професійну комунікацію. Окрім цього, знання граматики англійської мови забезпечать вам:
1) зрозумілість і точність як в усному спілкуванні, так і на письмі — уникнення непорозумінь і гарантія правильного сприйняття вашого повідомлення;
2) дотримання професійних стандартів — знання всієї граматики англійської мови є важливим для складання міжнародних іспитів, професійної діяльності, зокрема, під час написання звітів, наукових робіт або проведення презентацій;
3) якісне міжкультурне спілкування — граматична компетентність спрощує спілкування з людьми різних культур, дозволяючи вести змістовну ділову комунікацію.
Як вчити граматику
Важливо не лише знати правила й таблиці граматики англійської мови, а й розуміти, як їх використовувати в контексті, включно з винятками. У процесі вивчення вам стануть у пригоді додаткові матеріали й активності.
1. Граматичні підручники та курси англійської
Використовуйте структуровані матеріали та програми. У них ви знайдете чіткий план занять і дієві вправи для закріплення знань.
2. Мобільні застосунки та інтерактивні платформи
Короткі уроки, таблиці з граматики англійської мови та вправи з функцією аналізу відповідей допомагають без проблем вчити, повторювати й закріплювати граматичні правила в різних ситуаціях.
3. Книги, блоги, подкасти та відео
Споживання будь-якого контенту англійською наочно демонструє, як граматика працює на практиці. До того ж через реальні та актуальні приклади вчитися стає справді легко.
4. Групові заняття та розмовні клуби
Мовна взаємодія з іншими студентами дає можливість застосувати знання на практиці, покращити розуміння англійської на слух та отримати корисний зворотний зв'язок від викладача.
Незалежно від обраного варіанту важливо, щоб матеріал відповідав вашому поточному рівню знань.
Граматика англійської мови: таблиця тем за рівнями
Рівень англійської |
Граматичні теми |
A1-A2 (Beginner, Elementary) |
|
B1 (Intermediate) |
|
B2 (Upper-Intermediate) |
|
C1-C2 (Advanced, Proficiency) |
|
Де практикувати вивчене?
Вам навіть не доведеться довго шукати — у статтях цього розділу ви побачите безкоштовні вправи, створені на освітній платформі Smarte, де можна практикуватися за тією чи іншою темою. Різноманіття вправ зробить навчання цікавим і простим. До того ж свої відповіді можна перевірити одразу без викладача.
Вивчайте граматику регулярно — навіть 15-30 хвилин на день дадуть результат!